Dental Tribune Czech Republic & Slovakia
News
StomaTeam a Dent21 nyní táhnou za jeden provaz

December 1, 2021 | News

Společnosti StomaTeam a Software21 (tvůrce stomatologického softwaru Dent21) uzavřeli dohodu o strategickém partnerství. Společnost StomaTeam zároveň koupila menšinový podíl ve společnosti Software21.

Společnost Align Technology uvádí na český a slovenský trh nový zobrazovací systém iTero Element 5D

November 24, 2021 | News

Nová funkce automatického záznamu, která je k dispozici u zobrazovacího systému iTero Element 5D*, zefektivňuje zadávání případů Invisalign, protože umožňuje používat namísto tradičních intraorálních snímků barevné skeny.

advertisement
Co by měl umět komplexní stomatologický software?

November 11, 2021 | News

Moderní ordinace ve 21. století neznamená jen léčbu pacientů a vykazování kódů na pojišťovny. Ať už v malé ordinaci nebo velké klinice s několika pobočkami, musí vedoucí lékaři a majitelé v dnešní době řešit záležitosti spojené s provozem běžné firmy. Z lékařů se stávají podnikatelé a manageři, z pacientů klienti a z léčení bolavých zubů se staly služby.

Rozhovor: „Díky obavám ze SARS-CoV-2 se středem zájmu stala ordinační výroba“

November 11, 2021 | Interviews | News

Dr. Andreas Kurbad, který provozuje soukromou ordinaci v německém Viersenu, doposud hojně přednášel na téma počítačové stomatologie. Na 24hodinovém celosvětovém sympoziu společnosti 3Shape přednášel o ordinační výrobě jednočlenných náhrad pomocí CAD/CAM. Před touto akcí hovořil Dr. Kurbad s Dental Tribune International o svém vlastním ordinačním postupu výroby a o tom, proč tyto postupy nabízejí výhody, zejména pak ve světle omezení v souvislosti se SARS-CoV-2.

Společnost HENRY SCHEIN se připojuje k iniciativě „BUSINESS AMBITION FOR 1,5 ⁰C“

November 4, 2021 | News

MELVILLE, N.Y. (USA), 25. října 2021: Společnost Henry Schein, Inc. (Nasdaq: HSIC), největší světový poskytovatel zdravotnických řešení pro ordinace zubních lékařů a jiných lékařských odborníků, dnes oznámila, že podepsala iniciativu Business Ambition for 1,5 ⁰C Science Based Targets initiative (SBTi), v níž se zavazuje dlouhodobě směřovat k vědecky podloženému cíli stran snižování emisí a dosáhnout celosvětově do roku 2050 nulových emisí.

advertisement
Cesta k ekologické stomatologii

November 2, 2021 | News

LIPSKO, Německo: Ekologická udržitelnost ve stomatologii je více než jen trend. Je to realita, které musí čelit podniky všech velikostí a hledat způsoby, jak se přizpůsobit, chceme-li zachovat tuto planetu obyvatelnou i pro další generace. Na první pohled se to může zdát jako nemožný úkol, protože je toho tolik, nad čím je třeba se zamyslet. Co by se mělo udělat? Kde je třeba začít? Kolik času a peněz to bude stát? Je toho hodně, co je třeba udělat. Je ale také mnoho pozitivních změn vedoucích k zelenější budoucnosti, které lze zavést prakticky okamžitě, a které jsou nenákladné a někdy i zcela zadarmo. Kromě úvodní diskuze na toto téma nabízí článek několik snadno proveditelných praktických tipů a nápadů pro vlastníky ordinací, kteří již úspěšně provozují ekologicky šetrnou stomatologii.

Zubní technici by měli znát hlavně tvar a anatomii zubu – o tom je soutěž Ústecký Dent

October 27, 2021 | Interviews | News

Na veletrhu PRAGODENT jsme využili příležitosti pohovořit si s odbornou učitelkou VOŠZ a SŠZ v Ústí nad Labem, paní Miroslavou Hnízdilovou, která již 5. rokem pořádá pro studenty oboru zubní technik z celé republiky soutěž Ústecký Dent.

PRAGODENT 2021 – Kdo tu nebyl, o hodně přišel!

October 21, 2021 | News

28. ročník stomatologického veletrhu PRAGODENT je za námi. Poprvé však musíme přiznat, že se nám to nepíše moc hezky. Letos je nám opravdu líto, že je veletrh už minulostí. Byl to totiž opravdový svátek stomatologie. Dokonalá symbióza vzdělávání, veletrhu, osobních setkání a zábavy v jednom. Dny české stomatologie 2021 se prostě povedly.

advertisement
Ozvěny veletrhu IDS 2021

October 12, 2021 | News

IDS 2021, v odloženém podzimním termínu 22.–25. 9. 2021, se zúčastnilo celkem 830 vystavovatelů z 59 zemí světa. Stánky jednotlivých společností obsadily plochu o rozloze 115 000 metrů čtverečních. Veletrh navštívilo zhruba 23 000 lidí ze 114 zemí světa.

Snažíme se přivést děti k tomu, aby převzaly odpovědnost za své zubní zdraví

October 12, 2021 | Interviews | News

Rozhovor s MUDr. Hanou Zallmannovou – zubní lékařkou, která dlouhodobě vede projekt Dětský úsměv.

Rozhovor: „ISQ je jediné měření, které umožňuje sledovat vhojování implantátu“

October 5, 2021 | Interviews

Dr. Raquel Zita Gomes, která provozuje soukromou ordinaci zaměřující se na implantologii a ústní chirurgii v portugalském Oporto, byla jednou z přednášejících na vědeckém online sympoziu Osstell ISQ. Před akcí se Dr. Gomes podělila s Dental Tribune International o to, jak ovlivnila pandemie SARS-CoV-2 způsob vzdělávání zubních lékařů, a hovořila i o tom, jaká kritéria je třeba zohlednit při zavádění implantátů.

„Neprodáváme implantáty“ – rozvaha nad okamžitým zatížením dentálních implantátů

October 5, 2021 | Interviews

Okamžité zatížení je v implantologii stále častěji nabízeno jako rutinní metoda. Podle Prof. Mauro Labanca by s ním však mělo být nakládáno opatrněji, protože výzkum dokazuje, že jeho úspěšnost ne vždy odpovídá úspěšnosti tradičních metod. Na zdarma dostupném webináři z 10. března 2021 vysvětlil, jak lze zajistit kvalitní péči a současně používat vědecky ověřené nástroje, které lékařům umožňují získat objektivní údaje o stabilitě implantátů v průběhu času.

advertisement
Problémy s disparalelitou zavedených implantátů

October 1, 2021 | Advertorial

Problémy s disparalelitou zavedených implantátů: Řešení angulovaných kanálů pro šroubky u abutmentů Zirkonzahn - Tento materiál je shrnutím online konference pořádané společností Zirkonzahn na téma použití nových protetických komponentů pro implantáty. Portfolio společnosti Zirkonzahn určené pro více než 140 systémů implantátů a vyráběné kompletně v Jižním Tyrolsku (Itálie) obsahuje širokou nabídku produktů: běžné titanové báze, skenovací tělíska, White Scanmarkers, ScanAnalogs (naše laboratorní analogy používané jako značkovače při skenování), laboratorní analogy, Multi Unit Abutments, Raw-Abutments, otiskovací a vhojovací abutmenty. Produktová řada byla nedávno rozšířena o novinky, jako jsou zcela nové titanové báze s přizpůsobitelnou výškou nebo s angulovaným kanálem pro šroub, značkovače White Metal Scanmarkers, titanové čepy Zirkonzahn Titanium Posts a spojovací prvky LOC-Connectors. Online konference poskytla účastníkům podrobný popis těchto nových komponentů Zirkonzahn a ukázala, jak je lze začlenit do digitálních postupů práce prostřednictvím speciálních softwarových knihoven, a jak mohou jednotlivé komponenty ovlivnit konečný estetický výsledek.

Společnost Align Technology uvádí na český trh software iTero Workflow 2.0

September 29, 2021 | Advertorial | News

Funkce nově uvedeného softwaru iTero Workflow 2.0 zahrnují rychlejší skenování, vylepšenou vizualizaci a lepší nástroje pro komunikaci s pacienty, které pomohou zvýšit efektivitu práce, napomáhají lepší klinické diagnostice a zapojují pacienta do průběhu ošetření, díky čemuž pacient ošetření lépe přijme.

IDS Kolín nad Rýnem 2021

September 24, 2021 | News

Mezinárodní dentální veletrh v německém Kolíně nad Rýnem byl kvůli koronaviru odložen až na letošní podzim. Na výstavišti se prezentovalo na 850 firem z Německa i zahraničí.

Konference Snazší cesta k lepší praxi 2021 se špičkovými odborníky stomatologie už na podzim

September 20, 2021 | News

Už 3. ročník úspěšné konference Snazší cesta k lepší praxi se bude konat 2. října 2021 v prostorách Pojišťovny VZP na ulici Lazarská 3, v Praze. Jedná se o celodenní konferenci s edukativními přednáškami, zaměřené na témata týkající se založení vlastní zubní ordinace.

Rozhovor: „Budoucnost vypadá zcela nepochybně slibně“

September 16, 2021 | Interviews

Společnost Planmeca letos slaví 50 let svého přispívání k moderní stomatologické práci. Mnoho našich čtenářů bude znát Heikki Kyöstilä, předsedu představenstva a generálního ředitele tohoto finského výrobce dentálních produktů. Kyöstilä se zasloužil o to, že se Finsko dostalo na světovou mapu dentálních výrobců a zůstává skromný a zaměřený na zákazníky, přestože společnost Planmeca zaznamenává prodejní rekordy a vybudovala si ve stomatologii značné jméno. Dental Tribune International hovořil s Kyöstilä, aby se dozvěděl více o tom, čeho společnost Planmeca dosáhla, i o muži, který založil jednu z nejvýznamnějších dentálních společností na světě.

Společnost Planmeca oznamuje předpokládané převzetí společnosti KaVo

September 10, 2021 | Business

Společnost Planmeca Oy oznamuje předpokládané převzetí společnosti KaVo Treatment Unit & Instrument, jednoho z největších soukromých výrobců v oboru stomatologie, se kterou byla uzavřena závazná smlouva o převzetí od korporace Envista Holdings Corporation. Toto spojení posílí pozice společností Planmeca a KaVo, coby předních poskytovatelů inovativních stomatologických řešení a zvýší roční tržby skupiny Planmeca na více než 1,1 miliardy EUR.

Týden čistých zubů 2021

September 7, 2021 | News

Společnost preventivní stomatologie proškolila dalších 80 odborníků. Už po pětatřicáté se sjeli účastníci Týdne čistých zubů do hotelu Skalský Dvůr na Vysočině, aby prohloubili své znalosti v oblasti orální hygieny.

advertisement
Zubaři všude, kam se podíváš aneb nejen zubařinou živ je zubař

September 2, 2021 | News

Je skvělé, když je zubní lékař komunikativní a tak trochu showman, ale když je dokonce frontman a další zubní lékař je bubeníkem, je to pro StomaTeam jasný důvod pro rozhovor.

Iba spokojný zubný lekár môže kvalitne ošetrovať pacientov

August 31, 2021 | News

Hostem Dental Radia StomaTeam tentokrát byl prezident Slovenské komory zubních lékařů, MUDr. Igor Moravčík, který ji vede již od roku 2015.

Řešení EdgeEndo: rozhovor s Dr. Charlesem J. Goodisem

August 10, 2021 | Interviews | News

Společnost Henry Schein, jeden z největších světových dodavatelů strojových NiTi kořenových nástrojů, úspěšně nabízí portfolio endodontických řešení EdgeEndo již dva roky a nyní tuto řadu rozšířila o EdgeFile X7, ve Spojených státech nejprodávanější NiTi systém z řady EdgeEndo. Systém EdgeEndo se prodává v 35 zemích světa. Posláním společnosti je dodávat vysoce kvalitní dentální výrobky a řešení za dostupné ceny, z čehož ve výsledku profitují zubní lékaři a pacienti po celém světě.

advertisement
Rozhovor: „Za svůj cíl považuji další podporu nejmodernější metody profylaxe: GBT“

August 5, 2021 | Interviews | News

Společnost EMS (Electro Medical Systems) je předním výrobcem špičkových zdravotnických prostředků pro dentální profylaxi. Generálním ředitelem této švýcarské společnosti byl nedávno jmenován Dr. Ernst Wühr. Za svoji téměř dvacetiletou kariéru v oblasti dentálního obchodu získal značné zkušenosti na evropském a asijském dentálním trhu. V tomto krátkém rozhovoru hovořil Dr. Wühr o své nové funkci v době, kdy se společnost EMS dostává z krize způsobené pandemií.

S patričnou pokorou sú iba sami zubní technici zodpovední za svoju prestíž

July 29, 2021 | Interviews | News

Rozhovor s prezidentkou Slovenské komory zubních techniků (SKZT), Mgr. Hanou Dohálovou, dipl. z. t.

Retence získává nový význam

July 20, 2021 | News

Zacvakněte a máte hotovo. Acuris přichází s revoluční novinkou pro fixní náhrady. Místo cementace nebo šroubků využívá retenci třením. To šetří čas, zjednodušuje pracovní postupy, a to jediné, co je potřeba pro zajištění retence finální korunky, je zacvaknutí pomocí našeho unikátního nově navrženého fixačního nástroje.

Na Pragodent 2021 jsme ve všech ohledech připraveni

July 15, 2021 | News

Rozhovor s Martinem Františkem Přívětivým, výkonným ředitelem a místopředsedou představenstva ABF a.s.

© 2021 - All rights reserved - Dental Tribune International