DT News - Czech Republic and Slovakia - Tvůrci systému Yomi získali mnohamilionové finanční prostředky na dentální robotický systém

Search Dental Tribune

Tvůrci systému Yomi získali mnohamilionové finanční prostředky na dentální robotický systém

Robotická technologie Yomi mění chirurgické zavádění implantátů – nabízí vyšší klinickou efektivitu a lepší zkušenosti pacientů. (Obrázek: Neocis.)
Iveta Ramonaite, Dental Tribune International

Iveta Ramonaite, Dental Tribune International

Pá. 26 dubna 2024

uložit

MIAMI, USA: Yomi je roboticky asistované chirurgické zařízení vyvinuté zdravotnickým startupem Neocis. Jedná se o jediný systém svého druhu, který získal povolení amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv pro chirurgické zavádění implantátů v roce 2016, pro chirurgické zavádění implantátů v rámci celého zubního oblouku 2020 a pro redukci kosti v roce 2022. Právě nedávno společnost získala další finanční prostředky, které jí umožní pokračovat v jejím poslání transformovat postupy implantace zubních náhrad a financovat různé obchodní operace, včetně vývoje produktů, klinického vzdělávání a prodeje.

Od svého vzniku si společnost Yomi postupně získává důvěru klinických lékařů. Již na začátku roku 2022 výrobce Yomi oznámil, že pomocí této robotické platformy bylo zavedeno více než 10 000 zubních implantátů, a nyní je to podle společnosti Neocis již 40 000 implantátů. Není třeba dodávat, že exponenciální růst společnosti přitahuje pozornost investorů a vyvrcholil dalším významným dodatečným financováním robotického systému Yomi 20 miliony amerických dolarů (18,2 milionu eur) od společnosti NVentures, což je odnož rizikového kapitálu kalifornské nadnárodní technologické společnosti NVIDIA, a Mirae Asset Capital, finanční skupiny se sídlem v jihokorejském Soulu.

„Robotika a AI [umělá inteligence] mění tvář zubního lékařství a umožňují inovace, které zvyšují efektivitu lékařů a pomáhají jim zlepšovat kvalitu života jejich pacientů,“ uvedl v tiskové zprávě Mohamed „Sid“ Siddeek, viceprezident společnosti NVentures a její šéf. „Společnost Neocis mění postupy implantace a demonstruje výhody robotiky a umělé inteligence ve zdravotnictví,“ doplnil.

„Nejnovější získaná investice je důkazem našeho růstu jako společnosti a toho, jak daleko se zubní robotika dostala od instalace prvních systémů Yomi. Toto financování nám dává předpoklady k dalšímu úspěchu na trhu a pomůže nám prosazovat smysluplné inovace v oblasti zubních implantátů,“ komentoval generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Neocis Dr. Alon Mozes.

„Společnost Neocis přináší do zubního lékařství potřebné inovace a my nemůžeme být více nadšeni, že ji můžeme v tomto poslání podpořit,“ uvedla investiční manažerka společnosti Mirae Asset Capital Soojung Kim. „Těšíme se na spolupráci s týmem Neocis, která jim pomůže vyniknout na rychle rostoucím trhu a dostat Yomi do rukou více poskytovatelů,“ uzavřela.

Tvůrci Yomi začali s návrhem prototypu již v roce 2008, těsně před oficiálním založením společnosti v roce 2009. Robotický systém využívá haptickou zpětnou vazbu, intuitivní vizualizaci a zvukové signály, které pomáhají lékařům zavádět implantáty s vynikající přesností a precizností.

Více informací o systému Yomi a jeho tvůrcích naleznete zde.

To post a reply please login or register
advertisement
advertisement