DT News - Czech Republic and Slovakia - PRAGODENT 2023 – ohlédnutí

Search Dental Tribune

PRAGODENT 2023 – ohlédnutí

PRAGODENT 2023 lze vyhodnotit jako dosud nejúspěšnější a jako akci zásadního středoevropského významu. (Obrázek: ABF, a.s.)
Dental Tribune CZ/SK

Dental Tribune CZ/SK

St. 24 ledna 2024

uložit

Přestože se poslední PRAGODENT konal 12.–14. 10. 2023, způsobil takový rozruch, že ještě i nyní zaznamenáváme v souvislosti s tímto veletrhem diskuse a dotazy odborné veřejnosti. Ohlédněme se tedy ještě za touto velkolepou akcí a v kostce si připomeňme, proč byla tak úspěšná.

„Podařilo se „poskládat“ veletrh, který má potenciál být historicky jeden z nejlepších. Expozici má 170 vystavovatelů z 13 zemí, a to ve třech výstavních halách na 12 000 metrech čtverečních a vystavovatelé prezentují téměř 800 značek z celého světa,“ řekl k výstavě ještě před jejím zahájením generální ředitel ABF a.s., Martin František Přívětivý a dodal: „Firmy se prezentují zhruba na stejně velkých plochách, jako v minulosti, ovšem na expozicích je vidět výrazný posun jejich připravenosti. Expozice obsahují více interaktivních prvků a mají více interaktivního obsahu souvisejícího z moderními technologiemi.“

Můžeme potvrdit, že slova pana ředitele o připravenosti vystavujících firem byla výstižná: Většina expozic, a díky tomu i celý veletrh, působila vskutku futuristickým dojmem. Rozloha výstavní plochy pak byla ohromující, a to nejen na české poměry. Podle našich informací to byla v roce 2023 druhá největší dentální akce v Evropě po Francouzských stomatologických dnech. Líbila se nám také celková atmosféra veletrhu, která byla velmi přátelská až „rodinná“. Dovolujeme si tvrdit, že taková atmosféra je u akcí tohoto typu, včetně zahraničních, jedinečná. Nezaznamenali jsme nikoho, kdo by s průběhem veletrhu nebyl spokojený, ať už z řad návštěvníků, vystavovatelů nebo zástupců oborových organizací, kteří veletrh, včetně jeho odborného doprovodného programu, hodnotili velmi kladně.

V rámci jednotlivých expozic mohli návštěvníci zhlédnout, nebo si přímo vyzkoušet, takřka kompletní nabídku dentálního trhu dostupnou v ČR pro stomatologické ordinace a laboratoře, zahrnující také softwarové vybavení, nástroje pro prevenci, hygienu a bezpečnost práce, farmaceutické výrobky či odborné publikace. Přímo na stáncích nebo v přilehlých prostorách výstavní plochy probíhala také řada akcí pořádaných vystavovateli v podobě různých soutěží, sofistikovaných ukázek technologií či workshopů.

Dle oficiálních údajů pořadatele veletrhu PRAGODENT, společnosti ABF, a.s., se veletrhu pořádaného v roce 2023 zúčastnilo 9 325 návštěvníků.

Ve dnech konání veletrhu PRAGODENT tradičně probíhaly Pražské dentální dny (PDD), které jsou řadu let nejvýznamnějším odborným kongresem v ČR na poli stomatologických oborů. Již podruhé se PDD konaly společně s veletrhem přímo na výstavišti PVA EXPO PRAHA v pražských Letňanech a toto spojení ještě více pozdvihlo úroveň obou akcí. Ústřední moto PDD 2023 znělo: Jedno tělo – jedna medicína. K tématu programu PDD citujeme z internetových stránek LKS – oborového časopisu České stomatologické komory, pořadatele PDD: „Vedle čistě stomatologických témat, včetně těch zaměřených zejména pro sestry a dentální hygienistky, zazněla řada přednášek v podání odborníků z jiných medicínských oborů. Ti se věnovali nejdůležitějším styčným plochám mezi zubním lékařstvím a jejich specializovaným oborem. Například šlo o fokální infekce, antikoagulační a antiagregační léčbu, antiresorpční terapii, osteonekrózy, diabetes mellitus, anesteziologii... Řada pacientů přichází do zubní ordinace se spoustou jiných neduhů a nemocí a je velmi důležité, aby zubní lékař nejen odvedl dokonale „řemeslný“ výkon, ale aby také postupoval v souladu s aktuálními medicínskými poznatky a s ohledem na celkový zdravotní stav pacienta.“

Ve třech sálech Pražských dentálních dnů proběhlo 42 přednášek a 18 workshopů, kterých se zúčastnilo 2024 účastníků z řad odborné veřejnosti. Význam kongresu podtrhla účast hostů reprezentujících evropskou stomatologii.

Přímo na ploše či v přilehlých prostorách veletrhu PRAGODENT probíhal další bohatý odborný doprovodný program, především v režii Asociace dentálních hygienistek ČR, Komory zubních techniků ČR a lektorky Adély Sojkové, pořadatelky Kongresu zubních asistentek. Doprovodný program se nejen ze strany návštěvníků veletrhu, ale i vystavovatelů, těšil velkému zájmu a kladnému hodnocení.

Podle vyjádření mnohých významných představitelů české dentální scény lze PRAGODENT 2023 vyhodnotit jako dosud nejúspěšnější a jako akci zásadního středoevropského významu.

Gratulujeme pořadateli veletrhu PRAGODENT 2023 a vystavujícím firmám k tak zásadnímu úspěchu a přejme, aby se v roce 2025, na který je plánován další ročník, podařilo tento úspěch nejen zopakovat, ale i překonat.

To post a reply please login or register
advertisement
advertisement