DT News - Czech Republic and Slovakia - Amann Girrbach napomáhá sdílení informací

Search Dental Tribune

Amann Girrbach napomáhá sdílení informací

Jeremy Booth, Dental Tribune International

Jeremy Booth, Dental Tribune International

Pá. 14 října 2022

uložit

Digitalizace je nyní ve stomatologii důležitější než kdykoli předtím. Průkopník v CAD/CAM technologiích, společnost Amann Girrbach, má dlouhou historii založenou na vývoji řešení pracovních postupů pro zubní ordinace a laboratoře. „Jsme odborníci pro obě oblasti,“ řekl generální ředitel Dr. Wolfgang Reim, který s námi v tomto rozhovoru hovořil o novém modulárním systému společnosti Ceramill Direct Restoration Solution (DRS) a platformě AG.Live usnadňující komunikaci a management případů.

Pane řediteli, přináší společnost Amann Girrbach něco nového, pokud jde o přístup k digitálnímu pracovnímu postupu jako celku?

Tradiční přístup k pracovním postupům v zubních ordinacích odděluje kompetence zubního lékaře od kompetencí zubního technika. A tomu chceme zabránit. O problémech mezioborové spolupráce toho víme hodně a při vývoji Ceramill DRS jsme se zaměřili na to, abychom nabídli přidanou hodnotu všem zúčastněným stranám. S naší novou softwarovou platformou AG.Live a modulárním DRS jsme zkombinovali klinické a laboratorní pracovní postupy, čímž se zaplnila mezera mezi zubní ordinací a laboratoří. Díky tomuto procesu mají odborníci více možností volby a nové způsoby okamžité komunikace. Obě strany tak mohou spojit své klíčové kompetence a poskytnout pacientům nejlepší možné náhrady. To je to, čemu říkáme „shareside” – specifický koncept firmy Amann Girrbach.

Váš nový a plně integrovaný pracovní postup má dva základní prvky. Můžete nám nejprve říci více o Ceramill DRS?

Ceramill DRS nabízí zubním lékařům a laboratořím plně integrované a validované pracovní postupy pro konzistentní výrobu náhrad nejvyšší kvality a plnou flexibilitu. V závislosti na typu požadované spolupráce jsou k dispozici pracovní postupy až pro tři týmy v kombinaci s příslušnými moduly Ceramill DRS.

Propojovací sada Ceramill DRS Connection Kit integruje digitální otiskování provedené zubním lékařem do pracovního postupu digitální laboratoře. Sestává z vysoce výkonného intraorálního skeneru, Ceramill Map DRS, a skenovacího softwaru. Obsahuje připojení na AG.Live, jehož prostřednictvím lze plynule a v reálném čase sdílet všechna data k případu s vybranou zubní laboratoří a zajistit další online nebo offline komunikaci přímo související s daným případem. Eliminuje se tak nutnost ručně psaných záznamů a telefonátů, a díky rychlému laboratornímu procesu je u některých náhrad možné dodání pacientovi ještě téhož dne.

Uživatelé mohou přejít na výrobní modul Ceramill Motion DRS a navrhovat náhrady buď přímo v ordinaci nebo s podporou laboratoře prostřednictvím AG.Live. V kombinaci s pecí pro rychlé sintrování Ceramill Therm DRS je možný celý pracovní postup zhotovení korunky v ordinaci možné zvládnout během jedné hodiny, a to pomocí validovaného procesu a v kvalitě nejvyšší úrovně.

Druhým základním prvkem je AG.Live. Jak funguje propojení s touto platformou a co umožňuje zubním lékařům a technikům?

AG.Live nabízí infrastrukturu a management případů, které zajišťují konzistenci a efektivitu a posouvají tok informací na zcela novou úroveň. Propojuje laboratoře a zubní lékaře ohledně konkrétního případu online i offline, a například zobrazuje stav výrobního procesu. Pokud jde o výrobní proces v laboratoři, jsou viditelné všechny dostupné přístroje a materiály a celkově je díky AG.Live celý proces výroby jakékoli zubní náhrady transparentní.

AG.Live totiž umožňuje stomatologickým odborníkům digitálně zaznamenávat všechny aktivity – odkudkoli a kdykoli. Účastníci navíc mohou prostřednictvím této sítě efektivněji pracovat a spolupracovat a lépe se zaměřit na své silné stránky a hlavní kompetence.

Jaké jsou skutečné a hmatatelné přínosy tohoto fascinujícího řešení pro zubní lékaře a jejich pacienty?

Hlavní výhody jsou tři: 1. Validovaná 100% konzistence kvality nejvyšší úrovně, nezávislá na zvoleném pracovním postupu; 2. Podpora jedinečných vztahů mezi zubní ordinací a laboratoří zaměřená na nejlepší možné ošetření pacientů; 3. Mnoho možností pro pacienta z jediného validovaného systému – od korunky dodané během jedné návštěvy ordinace po náhrady pro celá ústa.

Kromě toho může poskytovaná flexibilita a urychlení vést k lepším zkušenostem pacienta a v konečném důsledku přilákat nové pacienty a získat více zakázek pro laboratoř.

Redakční poznámka: Článek byl publikován v mezinárodním vydání časopisu digital – international magazine of digital dentistry, Vol. 2, Issue 4/2021.

To post a reply please login or register
advertisement
advertisement