Dental Tribune Czech Republic & Slovakia
EssenSeal® je nová generace těsnicí vložky s eugenolem a oxidem zinečnatým obsahující esenciální olej tea tree (Melaleuca) a vytvořené na bázi prášku a tekutého katalyzátoru.

EssenSeal®

By PR, Produits Dentaires SA
September 03, 2019

PD (PRODUITS DENTAIRES SA) PŘEDSTAVUJE ESSENSEAL®, SVOU INOVATIVNÍ TĚSNICÍ VLOŽKU PRO POKROČILOU LÉČBU ZUBNÍCH KANÁLKŮ

Nová generace těsnicích vložek pro kořenové kanálky, kterou navrhli a vyrobili ve Švýcarské endodontické společnosti PD (Produits Dentaires SA), umožňuje účinnější utěsnění kořenových kanálků k omezení rozmnožování reziduálních bakterií a k prevenci recidivy infekce díky své unikátní receptuře obsahující esenciální olej tea tree (Melaleuca).

PD věří, že dokonalé utěsnění je zcela základním krokem léčby kořenového kanálku. EssenSeal®, představený společností PD na IDS 2019, patří ke skupině eugenolu a oxidu zinečnatého. Plnicí materiály skupiny ZOE jsou známy četnými vlastnostmi zaručujícími dlouhodobou úspěšnost léčby kořenových kanálků.

EssenSeal® se vyznačuje snadnou manipulací, vysokou tekutostí zajišťující dokonalé třírozměrné utěsnění, má skvělé fyzikálně-chemické vlastnosti a nesmírně příjemnou vůni tea tree. Podobně jako další produkty skupiny eugenolu a oxidu zinečnatého ze sortimentu PD vykazuje i EssenSeal® velmi malou objemovou změnu při tuhnutí, je tixotropní a díky velmi malé velikosti částic dokáže snadno pronikat do anatomie kořenového kanálku a poskytuje mimořádné pokrytí celé stěny kořenového kanálku.

Jeho mimořádné chemické vlastnosti zaručuje kvalitní funkčnost po 60 minutách a ztuhnutí za méně než 3 hodiny.

Další výhodou EssenSeal® je snadnost aplikace. Za účelem zjednodušení procedury utěsnění je směsný poměr EssenSeal® nastaven na jednu kapku tekutiny na 1 lžičku prášku. Jednoduchý postup míchání zaručuje optimální tuhost při jakémkoliv použití. Tvar lahvičky o kapacitě 15 g prášku a 10 ml tekutiny nabízí dokonalé a cenově efektivní řešení pro profesionální dentisty

EssenSeal® je revolucí oboru tradičních těsnicích vložek na bázi oxidu zinečnatého a eugenolu. Snadno se s ním manipuluje a snadno se namíchá do perfektní tuhosti, může být snadno použit s gutaperčovými čepy PDTM a šíří kolem sebe úžasnou vůni, díky níž je jedním z nejpříjemnějších dostupných utěsňovacích materiálů.

Tento špičkový produkt se zařazuje na rostoucí seznam inovativních, vysoce kvalitních výrobků PD, které splňují potřeby a požadavky praktických zubních lékařů a endodontistů na celém světě.

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International