Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

PD (Produits Dentaires SA) představuje inovativní design jehly IrriFlex®

By PD (Produits Dentaires SA), Švýcarsko
May 07, 2019

Nová generace vyplachovacích jehel navržená a vyrobená švýcarskou endodontickou společností PD (Produits Dentaires SA) umožňuje účinnější čištění a dezinfekci při léčbě zubních kanálků a vyznačuje se mimořádnou pružností a výjimečnými možnostmi výplachu.

Jehla IrriFlex® řeší obvyklý problém zubních lékařů: Jak úplně a účinně vypláchnout systém kořenových kanálků. Kombinací měkkého polypropylenového tělesa s unikátním laterálním přísunem roztoku navrhla společnost PD 30G jehlu, která se snadno přizpůsobí anatomii kanálku, vyplachuje zcela bez námahy a čistí i oblasti, k nimž dříve nebyl přístup. Výsledkem je zlepšené čištění a vyplachování při účinnějším a pohodlném ošetření v porovnání s konvenčními kovovými jehlami.

Patentovaný návrh jehly společnosti PD zahrnuje 2 otvory na vrcholku naproti sobě pro silné laterální vyplachování a zkosený tvar jehly za účelem dosažení hloubky zubního kanálku, což ji odlišuje od kovových jehel. Zkosení 4 % maximalizuje tangenciální napětí působící na podélné stěny zubních kanálků, a tím zvyšuje účinnost mechanického čištění.

Jehla IrriFlex® umožňuje bezpečné a úplné vyčištění zubního kanálku a zlepšuje odstraňování nežádoucích nečistot, jako například zbytků odumřelých tkání, vrstvy plaku a mikrobiální kontaminace v oblastech nedostupných konvenčními kovovými jehlami.

Jehly jsou vyráběny ve sterilním prostředí certifikovaném podle ISO 7 a jednotlivě dodávány v zatavených obalech pro individuální použití u jednoho pacienta, čímž je maximálně zvýšena bezpečnost.

S touto novou jehlou poskytuje společnost PD podporu všeobecným zubním lékařům i specialistům na endodoncii, aby mohli čistit zubní kanálky účinněji, pohodlněji a bezpečněji.

Více informací: pd-irriflex.com

Comments are closed here.

© 2019 - All rights reserved - Dental Tribune International