Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Dentsply Sirona představuje novou éru digitální stomatologie – Primescan

By PR, Dentsply Sirona
March 11, 2019

Jednodušeji než kdykoli předtím, rychleji než kdy dříve, přesněji než bylo dosud možné – to vše přináší Primescan, nový intraorální skener od Dentsply Sirona. Díky své zcela nové patentované digitální technologii umožňuje Primescan pořizování vysoce přesných digitálních otisků celé čelisti. Tyto skeny představují pro uživatele celou řadu možností. Primescan byl navržen pro práci jak v ordinaci se systémem CEREC, tak pro spolupráci zubních lékařů s preferovanými laboratořemi a partnery. Validované rozhraní podstatně zjednodušuje celý proces a poskytuje zubním lékařům flexibilitu, kterou žádají.

Co bylo před 30 lety považováno za sci-fi, je dnes téměř samozřejmostí. Špičková kvalita digitálních otisků v porovnání s konvenční metodou je daleko přesnější a rychlejší. Stává se tak pro spoustu lékařů spolehlivou metodou otiskování jak jednotlivých zubů, tak celé čelisti. Společnost Dentsply Sirona představila digitální otisky spolu se systémem CEREC. Nyní, v podobě Primescan, společnost uvádí na trh intraorální skener se špičkovou technologií umožňující skeny, které jsou přesnější než ty, které jsme doposud znali. Tuto skutečnost doložila nová studie Curyšské univerzity. „Dentsply Sirona nabízí produkty a řešení, které zajišťují snazší, jistější a lepší práci v zubní ordinaci,“ říká Dr. Alexander Völcker, viceprezident skupiny pro CAD/CAM a ortodoncii Dentsply Sirona. „Primescan se stává důležitou součástí ordinace. Rychlé a přesné skenování poskytuje klinicky bezchybné výsledky a práce s ním se stává návykovou.“
Skeny do hloubky až 20 milimetrů
Skenování povrchů zubů provádí snímače s vysokým rozlišením a světlem krátké vlnové délky, které zachytí až jeden milion 3D bodů za sekundu. Pomocí optické vysokofrekvenční kontrastní analýzy umí data nyní propočítat přesněji než kdykoli předtím. S Primescan je možno skenovat až do hloubky 20 mm. To umožňuje digitální otiskování dokonce i subgingiválních nebo značně hlubokých preparací. I při skenování z velmi malých úhlů jsou zachyceny celé povrchy zubů. Primescan povrchy zubů zachycuje okamžitě, v požadovaném rozlišení a s vysokou ostrostí i ve velkých hloubkách, čímž zajišťuje mnohem detailnější 3D model.
Aby bylo možno proces skenování jednoduše a snadno sledovat a mít okamžitou možnost vyhodnocení modelu, má Primescan AC moderní dotykovou obrazovku, která se naklání a otáčí podle potřeby tak, aby byla vždy nastavena na nejvhodnější ergonomickou polohu. Zubní lékaři tak oceňují intuitivní obsluhu a pacienti vysokou úroveň pohodlí.
Primescan také boduje, pokud jde o hygienickou bezpečnost. Díky hladkým povrchům je čištění bezpečné, rychlé a velmi snadné.

Komplexní škála použití
Technologie přesného skenování umožňuje využít Primescan ve většině stomatologických oborů. Nejenže vytváří vysoce přesné snímky původních zubů a preparací, poskytuje také velmi přesné snímky ostatních materiálů běžně používaných ve stomatologii. Například implantologové oceňují snadné digitální otiskování bezzubých oblouků nebo oblastí s implantáty, a ortodontisté zase výsledky skenů měkkých tkání (dásně, frenulum). Skenování s Primescan je velmi rychlé. Otisk celé čelisti, včetně výpočtu modelu, je hotov během pouhých dvou až tří minut.

Maximální flexibilita při dalším zpracování naskenovaných snímků
Primescan zubnímu lékaři umožní využít veškerý potenciál digitálních procesů. Modulární koncepce nabízí vhodné řešení pro jakékoli potřeby zubních ordinací. Digitální 3D model je možno přenést do laboratoře prostřednictvím nového softwaru Connect (dříve Sirona Connect) a může být také dále zpracováván jiným softwarem, např. pro plánování ortodontické terapie nebo implantologického ošetření. Nová jednotka Connect Case Center Inbox umožňuje laboratořím po celém světě připojení ke Connect Case Center. V rámci tohoto procesu lze jak z Primescan, tak z Omnicam získat validovaná naskenovaná data pro další zpracování v požadovaných programech. Samozřejmě lze náhradu naplánovat a vyrobit také v ordinaci pomocí nového softwaru CEREC 5 na nové akviziční jednotce s dotykovou obrazovkou.
Dr. Alexander Völcker vyjadřuje svoji důvěru takto: „Digitální otisky s Primescan jsou odrazovým můstkem pro další digitální workflow bez jakéhokoliv budoucího omezení v rámci ordinace. Díky dokonalému řešení a možnému přenosu dat Vámi preferovaným laboratořím a partnerům, Primescan nastavuje nové standardy posunující stomatologii na ještě lepší úroveň.“

Použitá literatura u článku na www.stomateam.cz, nebo na vyžádání u vydavatele.
Z důvodu různých certifikací a registračních lhůt nejsou všechny produkty hned k dostání ve všech zemích.

Comments are closed here.

© 2021 - All rights reserved - Dental Tribune International