Pracovní postup se Zirkonzahn

Search Dental Tribune

Pracovní postup se Zirkonzahn

Fotografie: Digital 1/2017 (Zirkonzahn)
 Zirkonzahn Worldwide

Zirkonzahn Worldwide

St. 3 ledna 2018

uložit

ZIRKONZAHN’S WORKFLOW: ANALOGUE – DIGITAL – ANALOGUE-SWITCHING Tento článek byl poprvé publikován v časopisu Labline, letní vydání, 2017.

„Digitální je dobré, ale v kombinaci s analogem se stává skvělým.“

V současné době, v níž se životní a pracovní prostředí řídí přísnými lhůtami a nároky na rychlost, je digitální proces tím pravým řešením pro výrobu zubních náhrad ve velkém množství, a to mj. pro úsporu času. Co však dělá rozdíl mezi dobrou a perfektní náhradou, jsou ruce zubního technika a jeho zkušené oko. Digitální pracovní postup Zirkonzahn zahrnuje inovativní přístroje a software, který byl navržen tak, aby umožnil zubním technikům integrovat digitální a manuální kroky a vytvořit tak přesné náhrady zjednodušeným a časově efektivním způsobem. Základní princip stojící za pracovním postupem Zirkonzahn je založen na „synchronizaci“ a „přenosu“ základních digitálních a fyzických pracovních kroků. Je možné zkombinovat „analogový“, tedy manuální, technologický postup a virtuální pracovní kroky, a to uživateli umožní využívat výhod obou pracovních metod. Jednotlivé kroky výrobního procesu je možné ručně individualizovat, což umožní uživateli dosáhnout u každého klinického případu toho nejlepšího výsledku. Veškerý software a hardware Zirkonzahn je dokonale integrován do jednoho pracovního postupu, který si každý uživatel snadno přizpůsobí svým potřebám a konkrétní situaci. Jak? To společně objevme v následujících odstavcích.

Zjištění přesných údajů o pacientovi – PlaneSystem®

Každá laboratoř má samozřejmě vlastní standardní postupy k zaznamenávání konkrétních rovin a fyziognomie obličeje pacienta, stejně jako artikulátor, ve kterém provádí kontrolu a přenos zaznamenaných hodnot pacienta do konkrétní vyráběné náhrady. Je však možné používat inovativní přístup k zjišťování a kontrole rovin u pacienta: PlaneSystem®, který vyvinul Udo Plaster, MDT, ve spolupráci se společností Zirkonzahn. Tento systém se skládá z nástroje (PlaneFinder®) pro zjišťování fyzikálních rovin pacienta, fyzického a virtuálního artikulátoru PS1 a speciální montážní desky (PlanePositioner®), s jejíž pomocí se umisťují modely do fyzického artikulátoru PS1. Navíc můžete pomocí nového zařízení PlaneAnalyser změřit, zaznamenat a automaticky začlenit do artikulátoru kloubní pohyby pacienta. PlaneSystem® je také kompatibilní se zařízením Face Hunter, skenerem pro fotograficky realistickou 3D digitalizaci obličeje pacienta, což je pracovní základ pro výrobu individualizovaných zubních náhrad.

Od analogu k digitálnímu modelu – software pro skenování

Bez ohledu na přístup k zaznamenávání rovin pacienta a jeho fyziognomie se musí získané informace o pacientovi přenést do softwaru Zirkonzahn.Scan, aby bylo možno přistoupit k fázi navrhování. Přenos dat o pacientovi do tohoto softwaru je velmi snadný: artikulované modely lze snadno, při použití fyzického artikulátoru PS1, digitalizovat pomocí skeneru Zirkonzahn (S300 ARTI, S600 ARTI, S900 ARTI) za méně než tři minuty. Zirkonzahn.Software pracuje nejlépe s komponenty PlaneSystem®, nicméně je možné použít jakýkoli fyzický artikulátor a registrovat jej do softwaru Zirkonzahn.Software – softwarová „registrace“ artikuátoru zajistí zobrazení artikulovaných modelů ve správné pozici. Jakmile se modely přenesou v poměru 1:1 do softwaru Zirkonzahn.Scan a integrují se s dalšími případnými digitálními daty (DICOM, rentgen apod.), přichází na řadu navrhovací software Zirkonzahn.Modellier. Popsaný proces je samozřejmě možné realizovat i s použitím dat z intraorálních skenerů.

 

 

Zaujala Vás ukázka článku? Celý článek můžete prostudovat v příslušném vydání časopisu Digital 1/2017

Stáhněte si jej ve formátu PDF

 

Digital 01/2017

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

advertisement
advertisement