Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Žaloba tvrdí, že americký zubní lékař během ošetření zapálil ústa pacientky

By Dental Tribune International
February 06, 2020

LAS VEGAS, USA: Podle nedávno podané žaloby došlo během rutinního stomatologického ošetření u pětileté dívky k zapálení úst. V důsledku toho nyní její rodiče požadují náhradu škody ve výši více než 15000 $, protože její poranění mohou být ve své podstatě „trvalá a poškozující“.

Jak uvádí časopis Las Vegas Review-Journal, pacientka byla podle žaloby v lednu 2019 přijata k ošetření formou zubních korunek v zubní ordinaci Just for Kids Dentistry & Orthodontics. Dr. Deep Karan Dhillon, majitel zubní ordinace, jí pro tuto proceduru aplikoval celkovou anestézii a k preparaci zubů použil diamantovou frézku.

Žaloba tvrdí, že nástroj vytvořil jiskru, která způsobila vznícení tamponu v hrdle pacientky a ten hořel po dobu 1 až 2 sekund. Dívka byla poté pohotovostí převezena na University Medical Center of Southern Nevada, kde byla údajně čtyři dny hospitalizována z důvodu léčby popálenin patra a dolního rtu.

„Domnívám se, že ordinace Just for Kids porušila standard péče, protože nezajistila adekvátní ochranu dýchacích cest a dopustila se řady chybných kroků, které vedly ke skutečně „zápalné“ situaci,“ napsal Dr. Donald Testa, orální a maxilofaciální chirurg z Kalifornie, v místopřísežném prohlášení podaném spolu se žalobou.

Přestože vzbudil incident v USA značnou pozornost a obavy, mluvčí Americké dentální asociace a klinický docent na Stomatologické fakultě Bostonské univerzity Henryho M. Goldmana, jej klasifikoval jako „podivnou nehodu“.

„Tuto proceduru provádí dětští zubní lékaři nesčetněkrát, a ještě nikdy jsem o podobném případu neslyšel ani nevím o tom, že by se někdy stal,“ řekl Shenkin. „Muselo dojít k celé řadě podivných okolností, že se to mohlo stát,“ dodal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International