Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart: Testováno a hodnoceno

By PR, Philips
November 11, 2019

Co se týče zubních kartáčků, jsou spotřebitelé a zubní lékaři vystaveni tak obrovskému výběru a neustále novým produktům, které se dostávají na trh každý měsíc, že je obtížné sledovat jejich vývoj. Jaký je nejlepší prodávaný zubní kartáček? Jaká je v současné době nejpokročilejší technologie? Který zubní kartáček stojí za doporučení pacientům, kteří chtějí zlepšit své orální zdraví? Tato přehledová studie si vzala za cíl zodpovědět tyto otázky a vyhodnotit inovace ze světa stomatologie.

Co je v balení?
Sada zubního kartáčku Philips Sonicare DiamondClean Smart obsahuje tělo zubního kartáčku, čtyři různé hlavice kartáčků (Premium Plaque Defence, Premium Gum Care, Premium White a TongueCare+), cestovní pouzdro, skleničku se značkou Philips, indukční nabíječku a aplikaci Philips Sonicare, která je kompatibilní s většinou chytrých telefonů a je ji možné stáhnout zdarma na App Store nebo Google Play Store.

Design, příslušenství a funkčnost
Na první pohled přesvědčí zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart nadčasovým elegantním, hladkým a minimalistickým designem. Na jeho bílém pouzdru, které je zcela hladké – kromě tlačítek pro zapnutí/vypnutí a volbu režimu – se zřejmě nebude hromadit tolik bakterií jako tomu může být u konkurenčních modelů.
Tlačítko volby režimu umožňuje pacientům zvolit si mezi třemi intenzitami čištění (pomalá, střední a rychlá) a mezi pěti režimy (Clean, White+, Gum Health, Deep Clean, Tongue Care), které se zobrazují pod osvětlenými symboly na těle kartáčku. Podobně je pomocí světelného symbolu ve spodní části těla kartáčku viditelná životnost baterie. Pokud jde o možnosti nabíjení, je zubní kartáček možné nabíjet pomocí skleněné indukční nabíječky. Plně nabitá baterie vydrží až tři týdny.
Díky technologii Sonicare se zdá být tento zubní kartáček méně hlučný než jiné modely na trhu. Samozřejmě to nemá vliv na výkon kartáčku při čištění, ale může to být něco, co by pacienty mohlo zajímat, a určitě to tedy stojí za zmínku.
Zubní kartáčky Philips Sonicare DiamondClean Smart jsou k dostání v různých barvách a odpovídají doplňkovým produktům, jako je Philips Sonicare Airfloss.

Aplikace Philips Sonicare
Aplikace Philips Sonicare byla navržena tak, aby poskytovala pacientům individuální vedení pro lepší vyčištění, méně abraze a ideální tlak. Struktura aplikace Sonicare je velmi jednoduchá. Po stažení do chytrého telefonu můžete téměř okamžitě začít s čištěním.
Po otevření aplikace rozpozná technologie Smart Brush Head Recognition nasazenou hlavici kartáčku a zvolí vhodný režim, který kartáček nabízí. Pacient si samozřejmě může na kartáčku ručně zvolit jiný režim.
Pomocí stejné technologie chytrých snímačů si zubní kartáček a aplikace vyměňují údaje, a poskytnou tak celkový obrázek o návycích pacienta při čištění. Integrovaný snímač polohy pomáhá zabránit výskytu vynechaných míst, snímač pohybu při čištění redukuje zbytečné pohyby pro šetrnější čištění a snímač tlaku poskytuje vizuální a vibrační zpětnou vazbu, jakmile se použije příliš velký tlak. A nakonec, aplikace a zubní kartáček hlídají dobu životnosti hlavice. Jakmile je potřeba hlavici kartáčku vyměnit, rozsvítí se na těle kartáčku oranžový symbol. V aplikaci pak pacienti uvidí, kolik čištění ještě zbývá, než přestane být hlavice kartáčku při čištění účinná.
Příjemnou funkcí, jenž může být užitečná pro pacienty, kteří potřebují motivaci pro pravidelné vykonávání každodenní péče o dutinu ústní, je chytrý časovač a část „cíle“ v aplikaci. Pacient si může zvolit mezi čtyřmi různými cíli (svěží dech, zdravé dásně, odstranění plaku a bělení), přičemž každý z nich trvá 21 dní. Po každém splněném cíli získává pacient za odměnu body. Chytrý časovač zajišťuje, že je dodržena doporučená doba čištění v délce dvě minuty nebo déle.
Fotogalerie výše obsahuje několik snímků aplikace a vysvětlení toho, jak aplikace vypadá a funguje.

Klinické důkazy
Cílem Philips Oral Healthcare je rozšířit služby zubního lékaře i do domácí péče a poskytnout nástroje pro orální hygienu, které významně zlepší a udrží zdraví dutiny ústní. To je důvod, proč jsou produkty nově uváděné na trh založené na důkazech, které mohou posloužit jako základ pro rozhodování při zjišťování toho, které procedury orální péče a režimy jsou pro daného pacienta nejlepší.
Ve speciálním vydání The Journal of Clinical Dentistry, publikovala společnost Philips pět úplných rukopisů s důkazy a podrobnými výsledky čtyř klinických studií a jedné metaanalýzy. V těchto studiích byla důkladně zkoumána bezpečnost a účinnost novinek z řady Sonicare. V souhrnu lze říci, že účinnost produktů Philips na odstranění povrchového plaku, krvácení dásní a zánět je v každém testovaném aspektu lepší než ruční čištění. Úplná klinická data jsou k dispozici zde.

Souhrn
Celkově vzato, zubní kartáček Philips Sonicare DiamondClean Smart skvěle kombinuje formu a funkci, a stojí za to jej doporučit pacientům, kteří chtějí optimalizovat pravidelnou péči o své orální zdraví způsobem, který je dobře kontrolovaný a sledovatelný. Jak zubní kartáček, tak doprovodná aplikace se snadno používají a podporují intuitivní čištění. Aplikace je zvláště užitečnou funkcí tehdy, potýká-li se pacient s nedostatkem motivace k pravidelnému čištění zubů.

Comments are closed here.

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International