Spolek Srdce na pravém místě – pomáhejte s námi

Search Dental Tribune

Spolek Srdce na pravém místě – pomáhejte s námi

Jedno z dětí podporovaných spolkem Srdce na pravém místě (fotografie: Jakub Kohoutek)
Jakub Kohoutek

Jakub Kohoutek

St. 8 prosince 2021

uložit

Spolek Srdce na pravém místě vznikl v lednu 2015 za účelem podpory handicapovaných dětí. Na počátku i díky podpoře StomaTeamu získal první finance a rozhodl se podpořit handicapovanou, tehdy dvouletou, Adélku Petříkovou se vzácným syndromem Phelan McDermid, který Adélce neumožňuje normální život. Tato spolupráce trvá dodnes. Adélčina rodina bez tatínka potřebovala velkou finanční podporu. Postupně se jí dostala ve formě pomůcek pro Adélku, relaxačních pobytů u moře, osobního automobilu a bezbariérového bytu. Dnes je z Adélky téměř devítiletá slečna a žije spokojeně se svým bráškou Tadeáškem a maminkou Broňkou v Kroměříži.

Letos se spolku podařilo podpořit další rodiny. Například sedmiletého Dominika Kováře ze Zlína, který má dětskou mozkovou obrnu. Maminka s Domčou a mladší sestrou Barunkou zůstali po rozvodu sami. Po několika letech života bez táty se k rodině přistěhoval současný manžel, pan Jaroslav, se svými dětmi a velká úplná rodina je dnes šťastná. Domčovi jsme dopřáli speciální odlehčený vozíček, protože se už nevešel do dětského kočárku. Nyní je na řadě speciální vertikalizační chodítko a také plánujeme příští rok pořídit sedmimístný osobní automobil pro celou rodinu.

Máme velkou radost, že se do těchto našich aktivit zapojují firmy a jednotlivci nejen ze Zlínského kraje. Dovolíme si zde zmínit společnost Hu-Fa Dental, a.s. z Otrokovic, která darovala spolku 10 000 Kč a 30 % z ceny z každého prodaného produktu Enamelast – viz níže v inzerci.

Díky StomaTeamu dostáváme prostor seznámit s našimi aktivitami i čtenáře z oboru stomatologie. Jsme za to velmi vděční, protože lékaři díky každodennímu kontaktu s pacienty velmi dobře vědí, nakolik fatálně ovlivňuje podlomené zdraví kvalitu života.

Kromě Dominika Kováře a Adélky Petříkové podporujeme ještě Kubíka Mikšovského ze Zlína, Dominika Kubesu z Pohořelic u Brna a Terezku Knappovou z Pardubic.

Každá finanční pomoc je teď pro nás velmi důležitá. Přidáte se k nám v pomoci handicapovaným dětem?

Více informací o spolku Srdce na pravém místě a příběhy dětí, které podporujeme, najdete na našem webu
www.srdcenapravemmiste.cz.


Kontakt na předsedu spolku: Jakub Kohoutek, e-mail: jakub@srdcenapravemmiste.cz, telefon: 775 941 506.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

advertisement
advertisement