Rozhovor: Spojení s místní komunitou díky marketingu na sociálních sítích

Search Dental Tribune

Rozhovor: Spojení s místní komunitou díky marketingu na sociálních sítích

Natalie Marinosová věří, že zveřejňování osobního, humorného a vzdělávacího obsahu na k tomu určených stránkách sociálních médií pomáhá zubním lékařům přilákat nové pacienty a být ve spojení s místní komunitou. (Fotografie: Natalie Marinosová)
Iveta Ramonaite, DTI

Iveta Ramonaite, DTI

Čt. 16 července 2020

uložit

LEHI, Utah, USA: V dnešním digitálním světě musí být každá firma dobře vidět online, aby si usnadnila komunikaci se zákazníky a urychlila svůj růst. V případě stomatologických odborníků přispívá aktivita na sociálních médiích k úspěšnému marketingu a pomáhá zubním lékařům rozvíjet vztahy s místní komunitou. Abychom zjistili, jak mohou zubní ordinace přilákat potenciální pacienty prostřednictvím sociálních médií, hovořil Dental Tribune International s Natalií Marinosovou, marketingovou specialistkou v My Social Practice, společnosti poskytující stomatologickým odborníkům z celého světa marketingový obsah pro sociální média, strategie a podporu.

Paní Marinosová, jak se změnil stomatologický marketing v posledních několika letech a jaké jsou marketingové trendy roku 2020?
Stomatologický marketing, stejně jako všechny formy digitálních médií a marketingu, má v tomto neustále se měnícím světě své pevné místo. Úspěšnost digitálního marketingu je na vzestupu, přičemž zubní ordinace se zaměřují na poskytování služeb v místních komunitách. Tento obrat buduje pozitivnější kulturu, podporuje místní povědomí, vytváří jednotu a formuje vaši práci do něčeho, o co se vaši pacienti pyšně podělí se svými přáteli a rodinou. Pro úspěšný marketing je nezbytné sdílet osobní příběhy členů týmu a pacientů, udržovat celý tým zapojený do online identity ordinace a informovat o postupech zajišťujících bezpečnost pacientů. Zubní lékaři, kteří ukazují, že se nejen o zuby svých pacientů, zažívají v online světě obrovský úspěch.

Jaký je nejúčinnější způsob oslovení potenciálních pacientů prostřednictvím sociálních médií, a jak může zubní ordinace měřit úspěch na sociálních médiích?
Není žádným tajemstvím, že nejlepším způsobem, jak přilákat nové pacienty a udržet si ty stávající, je vytvářet si s nimi silné vztahy a udržovat spojení. Věrní pacienti jsou lidé, kteří mají silné emoční spojení se svými zubními lékaři a stomatologickým týmem. Zubní lékaři mohou přilákat nové pacienty na sociálních médiích zveřejňováním osobního, vtipného a vzdělávacího obsahu na svých stránkách.

Při hledání nového zubního lékaře hledají pacienti přátelskou ordinaci a důvěryhodný personál. Stránky zubní ordinace na sociálních médiích jsou tím nejlepším místem, kde můžete dát potenciálním pacientům nahlédnout do vaší ordinace a zároveň se s nimi sblížit a vzbudit v nich důvěru ještě dříve, než se k vám objednají. Měření úspěchu, který má vaše ordinace na sociálních médiích, se dělá stejně jako při tradičním marketingu. Ptejte se svých pacientů jak a kde se o vás dozvěděli, a získáte tak dobrý přehled o tom, co funguje právě pro vaši ordinaci.

Je-li vaše stránka zaplňována jedním generickým příspěvkem za druhým, vypadá nakonec jako "zaspamovaná".

Co by měla, a naopak neměla zubní ordinace sdílet na sociálních médiích?
Vaše sociální stránky nejsou místem pro neosobní, automaticky plánované příspěvky. Ačkoliv se to může zdát na první pohled efektivní, setkali jsme se s tím, že ordinace s tímto přístupem nejsou na sociálních médiích úspěšné. Je-li vaše stránka zaplňována jedním generickým příspěvkem za druhým, vypadá nakonec jako "zaspamovaná".

Vaše stránka také není odborným časopisem. Vaši sledující se prakticky nezajímají o klinickou stránku vaší práce tak, jako o přátelské tváře vašeho týmu. Vaše stránky na sociálních médiích by se měly zaměřit na to, aby se vaše ordinace stala „online osobností“. Sdílejte fotografie týmu, slavte narozeniny, vyprávějte vtipy a rozdávejte malé dárky, abyste uživatele zapojili a ukázali, že je vaše ordinace vždy nápomocná a přívětivá.

Jaký dopad, pokud vůbec nějaký, mají sociální média na informovanost pacientů?
Pokud jde o vzdělávání vašich pacientů ve vztahu k jejich orálnímu zdraví, neexistuje lepší platforma než vaše stránka na sociálních médiích. Vaše stránky umožňují sdílet videa, informační grafiku a obrázky vysvětlující sledujícím, jaké varovné signály mají hledat, jak předcházet problémům se zuby atd. Pokud prezentujete informace o orálním zdraví pozitivním vzdělávacím způsobem, vaši online fanoušci vám určitě budou věnovat pozornost.

Jak může dobře optimalizovaný web ovlivnit úspěch zubní ordinace?
Dnes lidé nakupují online od lidí a obchodů, které si získali důvěru. Většina nových pacientů chodí při hledání nového zubního lékaře do vyhledávačů jako je Google. Chcete-li, aby se vaše ordinace objevovala ve výsledcích vyhledávání pacientům hledajícím ve svém okolí nového zubního lékaře, měli byste mít dobře optimalizovaný web. Protože pochází více než polovina vyhledávání z mobilních zařízení, potřebujete web, který je optimalizovaný pro vyhledávání na mobilních i pevných zařízeních. Pokud se váš web rychle načte, snadno se na něm orientuje a má tlačítka vyzývající k akci umístěná strategicky tak, aby navedla potenciální pacienty k objednání se, pak vaše ordinace získá s největší pravděpodobností nové pacienty přímo z webu.

Je větší pravděpodobnost spojení a zájmu právě proto, že je vaše ordinace součástí komunity

Jak mohou stomatologičtí odborníci využívat sociální média ke zlepšení zkušeností pacientů?
Jako místní zubní lékař můžete prostřednictvím sociálních médií snadno kultivovat vztahy s pacienty. Sociální média ve skutečnosti fungují nejlépe pro malé místní firmy. Je větší pravděpodobnost spojení a zájmu právě proto, že je vaše ordinace součástí komunity. Vaše stránky na sociálních médiích jsou určeny k poskytování informací, vzdělávání a smysluplného obsahu pro vaše místní sledující. Jako zubní lékař můžete zlepšit zkušenosti pacienta s vaší ordinací tím, že s ním zůstanete v kontaktu na sociálních médiích. Ve spojení zůstanete tím, že budete reagovat na komentáře pacientů u vašich fotografií a poskytnutím svojí reakce vyjádříte pacientům svoji vděčnost. Tím, že budete aktivní online si můžete vybudovat pevnější vztahy se svými pacienty i mezi jednotlivými návštěvami ordinace.

Redakční poznámka: Více informací o My Social Practice najdete zde.

Marketing Prezentace Sociální média

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

advertisement
advertisement