Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

IDS 2019: Přední celosvětový veletrh dentálního průmyslu potvrzuje svoji výjimečnou pozici

By Věra Tautová - redakce StomaTeam
March 27, 2019

Opět vynikající výsledky – ještě více zemí světa a vyšší kvalita co se týče nabídky i poptávky

Veletrh IDS 2019, který dospěl v Kolíně nad Rýnem po pěti dnech ke svému konci 16. března 2019, více než splnil vysoká očekávání mezinárodního průmyslu. Bezpochyby přední celosvětový veletrh dentálního průmyslu opět potvrdil svoji výjimečnou pozici. Tato událost zopakovala velice dobré výsledky předchozího ročníku a zároveň realizovala ambiciózní cíle být ještě více mezinárodní a vyšší kvality s ohledem na nabídku i poptávku. Výsledek veletrhu proto vedl ke spokojenosti vystavovatelů i návštěvníků veletrhu. S 2327 společnostmi z 64 zemí opět vzrostl počet vystavovatelů o dobrých dvacet dodavatelů. Ti se sešli s více než 160000 návštěvníky veletrhu ze 166 zemí světa. Celkový počet návštěvníků vzrostl o 3,2 %, přičemž počet zahraničních návštěvníků o celých 6 %. Současně se také rozšířila výstavní plocha o více než 4 % na 170000 m2.

Dentální svět obchoduje na IDS

Oficiální čísla potvrzují vynikající úroveň mezinárodní účasti na IDS: 73 % vystavovatelů z 64 zemí přijelo ze zahraničí, stejně jako 62 % návštěvníků ze 166 zemí – od Argentiny, Brazílie a Chile, po Japonsko, Koreu, Egypt a Jižní Afriku, Austrálii a Nový Zéland, celou Evropu, USA a Kanadu. Počet zemí původu tudíž znovu vzrostl o 6 %. Veletrh IDS 2019 zaznamenal podstatný nárůst v počtu návštěvníků z Asie (+23,1 %), východní Evropy (+19,6 %), Afriky (+17 %), střední a jižní Ameriky (+14,6 %) a severní Ameriky (+5,3 %).

Vystavovatelé ocenili na IDS 2019 nejen mezinárodní úroveň a množství návštěvníků. Na mnoha výstavních stáncích bylo možno zaslechnout, že veletrh IDS je výjimečný především vysokou kvalitou svých návštěvníků. Nezávislý průzkum tento dojem potvrzuje: Velké množství návštěvníků letošního ročníku IDS se podílí na rozhodování o zadávání zakázek, přičemž rozhodovací pravomoc byla obzvláště častá u zahraničních návštěvníků. U stánků bylo zřejmé, že byly přítomny všechny odborné skupiny oboru stomatologie z celého světa. Podle průzkumu veletrh navštívily největší skupiny ze zubních ordinací, zubních laboratoří, dentálního trhu a z dentálního průmyslu, ale silně zastoupeny byly i školy a univerzity. Téměř 30 % respondentů byli buď členové představenstva nebo manažeři společností.

Velký zájem o inovace

Lesk IDS činí z veletrhu ideální obchodní platformu zejména pro nové společnosti na dentálním trhu, které se chtějí etablovat vysoce kvalitními inovacemi. Obchodníci i uživatelé se velmi zajímali o inovativní produkty a technologie. IDS 2019 se zaměřovalo na produkty a systémy pro zdokonalení digitálních pracovních postupů a doplňkovou výrobu, nová složení profylaktických a výplňových materiálů, inovativní intraorální skenery a designy implantátů, stejně jako na flexibilní pracovní postupy managementu v zubních laboratořích.

StomaTeam na IDS 2019

Návštěvu letošního veletrhu IDS nevynechali ani zástupci redakce StomaTeamu. Coby váš průvodce dentálním světem jsme poctivě prošli všechny výstavní haly, navštívili tiskové konference největších firem v oboru stomatologie, pohovořili si s mnoha českými i zahraničními návštěvníky a vystavovateli. Ve srovnání s českými veletrhy nabyl dentální svět nových rozměrů 😊

Projděte si spolu s námi v naší fotogalerii malou ochutnávku toho, co všechno bylo možno na veletrhu IDS 2019 vidět.

V pořadí již 39. mezinárodní dentální veletrh IDS je naplánován na 9. až 13. března 2021.

Redakčně upraveno z tiskové zprávy Koelnmesse GmbH

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2019 - All rights reserved - Dental Tribune International