Řešení EdgeEndo: rozhovor s Dr. Charlesem J. Goodisem

Search Dental Tribune

Řešení EdgeEndo: rozhovor s Dr. Charlesem J. Goodisem

E-Newsletter

The latest news in dentistry free of charge.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Nástroje EdgeEndo (fotografie: Henry Schein)
PR, Henry Schein

By PR, Henry Schein

Út. 10 srpna 2021

save

Společnost Henry Schein, jeden z největších světových dodavatelů strojových NiTi kořenových nástrojů, úspěšně nabízí portfolio endodontických řešení EdgeEndo již dva roky a nyní tuto řadu rozšířila o EdgeFile X7, ve Spojených státech nejprodávanější NiTi systém z řady EdgeEndo. Systém EdgeEndo se prodává v 35 zemích světa. Posláním společnosti je dodávat vysoce kvalitní dentální výrobky a řešení za dostupné ceny, z čehož ve výsledku profitují zubní lékaři a pacienti po celém světě.

Doktore Goodisi, řekněte nám, prosím, něco o společnosti EdgeEndo a jejích hlavních výrobcích.
K založení EdgeEndo mě inspirovalo mé vzdělání v oboru strojního inženýrství a endodoncie, a stejně tak snaha pomoci pacientům a zubním lékařům pracovat co nejlepším možným způsobem. Edge je na americkém trhu od roku 2012. Za tuto krátkou dobu jsme se stali jednou z největších společností zaměřených na endodoncii na světě. Nyní nabízíme naše výrobky v 35 různých zemích.

Mezi naše hlavní výrobky patří NiTi kořenové nástroje, které jsou tepelně opracovávány naším patentovaným procesem FireWire. Naším nejprodávanějším systémem je EdgeFile X7. Je to jeden z předních kořenových nástrojů, který používají endodontisté v USA, Kanadě, na Novém Zélandu, v Austrálii a v mnoha zemích Středního Východu. Na těchto trzích jsou také velice úspěšné systémy EdgeTaper Platinum a EdgeOne Fire. Kromě kořenových nástrojů prodáváme také kompletní sortiment příslušenství včetně gutaperčových a papírových čepů.

Jaké jsou výhody kořenových nástrojů EdgeEndo, a kteří endodontisté budou mít z těchto nástrojů největší prospěch?
Pacient si samozřejmě přeje rychlé ošetření kořenového kanálku, takže ocení každou chvíli, o kterou můžete zkrátit jeho pobyt v křesle. Stejně tak si pacient přeje perfektní ošetření kořenového kanálku, aby se zbavil bolesti, ale zub zůstal zachován. Obojímu napomáhá pružnost spojená se stabilitou, kterou naše kořenové nástroje poskytují a umožňují tak endodontistům provádět přesné a rychlé procedury. Navíc je ošetření díky cenově příznivým kořenovým nástrojům také mnohem efektivnější, pokud jde o náklady.

Jak dosahujete vyváženosti mezi nabídkou vysoce kvalitních endodontických výrobků a jejich nízkou cenou?
Kvalita a hodnota jsou pro EdgeEndo nanejvýš důležité. Nastavený systém kvality nám umožňuje vyrábět konzistentně vysoce kvalitní výrobky. Jako endodontista, který stále ošetřuje pacienty, jsem bohužel zaznamenal, jak vysoké jsou náklady na ošetření, a řekl jsem si, že můžeme nabídnout skvělý výrobek za dobrou cenu, který poskytne přidanou hodnotu. Myslím si, že rozumné ceny jsou pro zubní ordinaci důležité, protože se změnami úhrad za stomatologickou péči v USA vydělávají někteří zubní lékaři méně než dříve, a věřím, že nabídneme-li vysoce kvalitní nástroje za nižší cenu, opravdu to zubním lékařům pomůže k úspěchu.

Který nástroj pro preparaci kořenového kanálku preferujete a kolik nástrojů je zpravidla zapotřebí?
Osobně dávám přednost nástroji EdgeFile X7, protože je super pružný, účinný a neuvěřitelně pevný. Každý systém je v něčem jiný. Zpravidla lze většinu kořenových kanálků preparovat pomocí 1 až 3 kořenových nástrojů. Abychom zubním lékařům pomohli a omezili plýtvání, zjednodušili jsme techniku a umožnili volitelné sady nástrojů. Jako endodontista jsem nikdy nepoužil všechny různé velikosti nástrojů ze soupravy. U mých systémů kořenových nástrojů si můžete koupit jen ty potřebné a pracovat technikami, které jsme vyvinuli ve spolupráci s dalšími zubními lékaři.

Jak odolné jsou nástroje EdgeFiles vůči cyklické únavě?
Naše nástroje jsou velmi odolné vůči cyklické únavě. Provedli jsme interní testy, a také jsme nechali udělat odborné testy třetí stranou, abychom se ujistili, že naše kořenové nástroje vykazují nadstandardní odolnost. Zubní lékaři naleznou na našich stránkách odkazy na všechny zveřejněné výzkumy, které naše tvrzení dokládají (https://web.edgeendo.com/studies/).

Co když už mám vlastní endodontický systém a techniku? Jsou v tomto ohledu nástroje EdgeFiles kompatibilní?
Ano, náš systém umožňuje zubním lékařům snadný přechod na nástroje Edge – mohou je začít používat při stejné technice a nastavení endomotoru. Když zubní lékař přejde na nástroje Edge, může nadále používat gutaperčové čepy, papírové čepy a obturátory, které má na skladě.

Potřebují zákazníci pro používání Vašich kořenových nástrojů nové endomotory?
S našimi kořenovými nástroji by měl být schopen fungovat stávající endomotor, který zubní lékař používá. Jediný případ, kdy doporučujeme zakoupit nový endomotor je, když chce zubní lékař používat jeden z našich recipročních systémů, jako je EdgeOne Fire, který pracuje v reverzním recipročním pohybu a nelze jej používat s běžným rotačním endomotorem.

Mohl byste nám popsat výhody vašeho patentovaného systému tepelného opracování nástrojů při jejich výrobě?
Věnovali jsme spoustu času vytvoření tvarově nejlepších nástrojů. Patentovaný proces tepelného opracování FireWire výrazně zlepšuje metalurgii NiTi, dodává nástrojům vynikající pevnost a pružnost, zlepšuje odolnost vůči cyklické únavě. Jinými slovy: snižuje pravděpodobnost zalomení našich kořenových nástrojů. Další výhodou technologie FireWire NiTi je, že se díky ní kořenové nástroje EdgeEndo „neodrážejí“, zachovávají anatomii kanálku a při tvarování jej důsledně sledují.

Jak při práci se svými kořenovými nástroji minimalizujete riziko jejich zalomení? Vynikají nějakými vlastnostmi vaše nástroje mezi nástroji jiných výrobců?
Naše kořenové nástroje kombinují díky patentovanému procesu tepelného opracování FireWire vysokou účinnost a pružnost – zároveň jsou extrémně bezpečné a odolné vůči zlomení. Jsou navrženy s vlastností „bezpečného rozvinutí“: naše kořenové nástroje se začnou před zalomením mechanicky rozvíjet, což lékaře upozorní na to, že je nástroj vystaven nadměrné zátěži a bude-li se v práci s ním pokračovat, může se zalomit. To pomáhá zbavit se stresu a vede k příjemnější proceduře ošetření jak pro lékaře, tak pro pacienta. Pacient je v křesle pouze po nezbytnou dobu, a to šetří čas i náklady oběma stranám.

Děkuji Vám, Dr. Goodisi, za zajímavé informace.

 

Dr. Charles J. Goodis, zakladatel společnosti EdgeEndo
Americký endodontista, Dr. Charles J. Goodis, zakladatel společnosti EdgeEndo, získal titul DDS na Michiganské univerzitě, rezidenturu (GPR) absolvoval na Minnesotské univerzitě a endodontickou rezidenturu na Connecticutské univerzitě (USA). Dr. Goodis zasvětil svoji kariéru neustálému zdokonalování procedury ošetření kořenových kanálků. Získané poznatky jej vedly k vytvoření účinnějších nástrojů na ošetření kořenových kanálků a k vylepšování endodontických procedur. Již 25 let pracuje jako endodontista v Albuquerque (New Mexico, USA).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

advertisement
advertisement