DT News - Czech Republic and Slovakia - Společenské sympozium s partnery z 21 různých zemí

Search Dental Tribune

Společenské sympozium s partnery z 21 různých zemí

40 zubních lékařů se setkalo na mezinárodním sympóziu „International Fellowship Symposium“ organizovaném vědeckým a komunikačním oddělením. (Fotografie: VOCO GmbH)
Tisková zpráva společnosti VOCO

Tisková zpráva společnosti VOCO

Út. 18 července 2017

uložit

VOCO sdružuje zubní lékaře z celého světa

„Měli jsme se s přáteli a kolegy skvěle“, „Díky za úžasné a inspirující zážitky“, „Jeden z nejlepších dnů v mém životě“ a „Vždy se sem rád vracím“ – to je jen malá ukázka celkově kladné zpětné vazby, kterou jsme obdrželi od 40 zubních lékařů, kteří se zúčastnili čtyřdenního sympozia „International Fellowship Symposium“ v sídle společnosti VOCO v Cuxhavenu, v Německu. Někteří z nich se ochtoně vydali i na velmi dlouhou cestu, aby se mohli sympozia zúčastnit. Koneckonců, nepodaří se každý den, aby se zubní lékaři z Evropy, severní Ameriky, jižní Ameriky, Asie, a dokonce i z Austrálie sešli a shlédli prezentace, vyměnili si s kolegy zkušenosti a osobně si popovídali s „dentalisty“ z VOCO.

První bod programu prvního ze čtyř dnů této akce byl nejvýznamnější. Po krátkém uvítání generálním ředitelem Olafem Sauerbierem převzal slovo prof. Dr. Richard Price. Tento kanadský zubní lékař vede oddělení „Dentálních klinických věd“ a „Biomedicínského inženýrství“ na univerzitě Dalhousie v Halifaxu, v Novém Skotsku. Ve své laboratoři na univerzitě studie životnost kompozitních výplní v distálním úseku, světelnou intenzitu dentálních polymeračních lamp a výhody rychlého světelného vytvrzení oproti pomalému světelnému vytvrzování zubních výplní. Účastníkům sympozia představil některé své závěry a zkušenosti v projevu s názvem „Hodnota dobré polymerační lampy“.

 

 

 

Široká škála zajímavých témat

Jeden po druhém pak vystupovali hostující mluvčí, a střídali se po čtvrt hodinách. Představili širokou škálu zajímavých témat, včetně diskuzí jako „Estetické vlastnosti Admira Fusion“, „Práce s kompozitem v každodenní praxi“, „Pečetění fisur“, „Použití kořenových čepů vyztužených svazkem skleněných vláken“ a „Silikonové materiály pro skusové registráty“. Ti, kteří zrovna nepřednášeli, drželi v rukou své chytré telefony a kamery, aby zaznamenali informace pro budoucí použití.

A zahraniční zubní lékaři nebyli jediní, kdo předložili své prezentace: k mikrofonu přistoupil také vedoucí oddělení výzkumu a vývoje společnosti VOCO, prof. Dr. Reinhard Maletz, aby se s hosty podělil o nejnovější výsledky ve výzkumu kompozit pro CAD/CAM technologie, konkrétně bločků Grandio. Kolegové se zájmem diskutovali o inovativním, novém vývoji a celé řadě dalších dentálních témat, a to nejen po jednotlivých přednáškách, ale i během přestávek.

Po intenzivních dnech této akce s bohatou nabídkou prezentací zakončili zubní lékaři návštěvu Německa výletem do města Hamburk.

To post a reply please login or register
advertisement
advertisement