DT News - Czech Republic and Slovakia - Pacienti jsou připraveni přijmout telestomatologii

Search Dental Tribune

Pacienti jsou připraveni přijmout telestomatologii

Virtuální medicína získává každým rokem na oblíbenosti a mnoho pacientů se cítí připraveno na telestomatologii. (Obrázek: Dentacoin Team)

Pá. 27 prosince 2019

uložit

MAASTRICHT, Nizozemsko: V důsledku digitalizace našeho každodenního života se stává telemedicína stále zajímavějším tématem jak pro zdravotnické pracovníky, tak pro pacienty. Nedávný průzkum prováděný platformou zabývající se průzkumem trhu DentaVox se zaměřil na názory pacientů na telestomatologii.

Celkově výsledky ukazují, že pacienti mají pozitivní přístup k telestomatologii, která zahrnuje dálkové poskytování stomatologické péče, konzultace, následnou péči a vzdělávání prostřednictvím telekomunikačních prostředků. Ve skutečnosti 78 % ze 421 respondentů uvedlo, že telestomatologii pravděpodobně začnou využívat během příštích pěti let. Dvěma hlavními motivačními důvody, proč jsou tyto služby pro pacienty přitažlivé, je možnost snadno si domluvit návštěvu ordinace z pohodlí domova nebo konzultovat zubního lékaře přes internet, pokud nemají žádné jiné možnosti, například v případě, že je nejbližší zubní ordinace příliš daleko.

Více než polovina účastníků průzkumu (54,9 %) se domnívala, že z telestomatologiie by mohli těžit zejména pracující lidé, děti a zdravotně postižení. Pouze 2,4 % v ní nespatřovalo žádnou hodnotu a zbývajících 42,7 % uvedlo, že by mohla být užitečná pro všechny.

DentaVox na svém blogu uvedl: „Optimistický pohled pacientů na telestomatologii je jasným znakem toho, že nejde jen o přechodný trend. Je na vzestupu a pacienti jej snad brzy uvidí v praxi. Ať už půjde o revoluci v dentálním průmyslu nebo nikoli, pacienti očekávají, že se stane nedílnou součástí běžné péče o orální zdraví.“

Štítky:
To post a reply please login or register
advertisement
advertisement