Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Den české stomatologie

By Redakce na základě TZ ČSK
October 26, 2018

Česká stomatologická komora (ČSK) se stále více zaměřuje na osvětu významu prevence a v rámci této snahy letos vyhlásila na 21. září Den české stomatologie, který zakládá tradici pravidelných setkání laické veřejnosti s moderními metodami a postupy v zubním lékařství a nejnovějšími trendy v ústní hygieně.

Letošní Den české stomatologie se konal na prestižním náměstí Republiky v Praze 1 pod záštitou starosty Oldřicha Lomeckého za účasti ČSK, Asociace Czechdent a řady významných firem prodávajících dentální pomůcky, např. Philips, Colgate-Palmolive, Listerine. Akce byla určena dospělým i dětem, které mohly navštívit dětský koutek, kde pro ně byly připraveny hry, kvízy a omalovánky se zubní tematikou.

Ve stánku ČSK se pacienti mohli dozvědět, jak postupovat při hledání zubního lékaře, jakým způsobem se obrátit na příslušné orgány ČSK, pokud nejsou spokojeni s poskytnutou zdravotní péčí, kde na webových stránkách nalézt přehled zubních pohotovostí, a mohli se setkat i s prezidentem ČSK.

Společnost Colgate-Palmolive Česká republika spol. s.r.o., připravila ke Dni české stomatologie, koutek pro děti, kde se děti mohly seznámit hravou formou se základní prevencí zubního kazu, vyzkoušet si čištění zubů na zubním modelu, získat základní povědomí o nebezpečí pro dětské zuby, které se skrývá ve sladkých potravinách a nápojích. Dozvěděly se rovněž o úloze zubní pasty s fluoridy. Pro dospělé návštěvníky byly připraveny praktické ukázky, upozorňující na nebezpečí pro zuby i celkové zdraví, které se může skrývat v moderní průmyslově upravené stravě, a především ve slazených nápojích. Cílem bylo poukázat na množství přidaných sacharidů v běžně konzumovaných nápojích s praktickým cvičením přiřazení kostek cukru k jednotlivým nápojům. Dalším aspektem, který v sobě skrývá určité nebezpečí pro zuby, je nízké pH (kyselost) nápojů, a to včetně džusů, slazených perlivých nápojů i sportovních drinků. Pro návštěvníky bylo připraveno i další praktické cvičení spočívající v měření pH nápojů včetně možnosti nechat si změřit pH nápoje doneseného přímo návštěvníkem, a to pomocí digitálního pH metru.

Laická veřejnost měla jedinečnou možnost si na jednotlivých stanovištích prohlédnout moderní špičkovou zubní ordinaci vybavenou nejpokročilejšími přístroji a seznámit se s nejnovějšími diagnostickými metodami a novinkami ústní hygieny odpovídajícími současným zdravotním a estetickým požadavkům na péči o ústní dutinu.

Comments are closed here.

© 2021 - All rights reserved - Dental Tribune International