Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

DENTSPLY a Sirona uzavírají konečnou smlouvu o fúzi

By PR, Dentsply Sirona
September 22, 2015

DENTSPLY International Inc. a Sirona Dental Systems, Inc. dnes oznámili, že představenstvo obou společností jednomyslně schválilo konečnou dohodu o fúzi, ze které vyvstane přední světový výrobce profesionálních dentálních výrobků a technologií. Touto kombinací vznikne sloučená společnost s největší prodejní a servisní infrastrukturou v dentálním průmyslu s 15000 zaměstnanci po celém světě.

TSalzburg, Rakousko a York, PA; 15. září, 2015: „Je to vzrušující den pro obě společnosti, pro dentální komunitu i pro pacienty po celém světě. Spojujeme dvě světově prvotřídní společnosti, které sdílí kulturu inovací a budou podporovat vývoj diferencovaných, integrovaných řešení pro praktické zubní lékaře i specialisty, především v nejvíce rostoucích segmentech dentálního průmyslu,“ řekl Jeffrey T. Slovin, prezident a generální ředitel společnosti Sirona. „Zkombinováním osvědčených digitálních řešení a zařízení Sirona s přesvědčivou spotřební platformou DENTSPLY vznikají nejkomplexnější dentální řešení splňující požadavky zákazníků v každém klíčovém segmentu. Těším se na vedení talentovaných týmů ze společnosti Sirona i DENTSPLY, protože již nyní utváříme globální digitalizaci stomatologie, nabízíme zákazníkům a pacientům vynikající produkty a tvoříme společnost poskytující komplexní dentální řešení - The Dental Solutions Company.“

Společnost vzniklá sloučením, podporovaná svojí přední platformou spotřebních materiálů, zařízení a technologií, nabídne účinný systém doplňkových nabídek a konečných řešení zlepšujících péči o pacienta. Stomatologičtí odborníci po celém světě budou podporováni největší prodejní a servisní infrastrukturou v tomto průmyslu i předními distributory, takže jim bude poskytována optimalizovaná produktová řada, která bude vycházet vstříc celosvětově rostoucí poptávce po digitální stomatologii a integrovaných řešeních.

„Jsme ze spojení dvou předních představitelů tohoto průmyslu nadšeni,“ řekl Bret W. Wise, předseda představenstva a generální ředitel společnosti DENTSPLY. „DENTSPLY SIRONA nabídne ucelenou řadu řešení, která budou lépe vyhovovat potřebám stomatologických odborníků po celém světě a zlepší péči o pacienty. Díky silnému finančnímu profilu, ucelené nabídce produktů a integrovaným řešením bude mít DENTSPLY SIRONA jedinečnou pozici pro vytváření atraktivních výnosů našim akcionářům a učiní stomatologii po celém světě lepší, rychlejší a bezpečnější. Těším se, až se na tuto misi vydáme a na spolupráci s Jeffem a sloučených manažerských týmů.“

Vzniklá společnost se bude jmenovat DENTSPLY SIRONA a na burze NASDAQ bude vystupovat pod symbolem XRAY. Globální ústředí DENTSPLY SIRONA bude v Yorku, PA, v místě současného sídla DENTSPLY, zatímco mezinárodní sídlo bude v Salzburgu, Rakousko.

 

 

Fakta a čísla na první pohled

Navrhovaná transakce vytvoří světově největšího výrobce profesionálních dentálních produktů a technologií škály a šíře postihující všechny geografické oblasti a konkurenční nabídky v každé z hlavních stomatologických kategorií.

 

Mezi konkrétní přínosy patří:

  • Větší škála a šíře výrobků: Sloučením vznikne společnost s čistými tržbami ve výši přibližně 3,8 miliard $ a upraveným ukazatelem EBITDA více než 900 milionů $, kromě kumulativního prospěchu synergií. Sloučená společnost bude mít v daném průmyslu největší prodejní a servisní infrastrukturu podporovanou předními distributory.

 

  • Poskytovatel komplexních řešení: Se spotřebním zbožím, zařízeními a technologiemi pod jednou střechou bude nová společnost schopna dodávat digitální technologie a integrovaná řešení a pracovní postupy, které u praktických zubních lékařů a specialistů zlepší efektivitu a péči o pacienta.

 

  • Silný závazek vůči inovacím: Sloučená společnost bude mít větší závazek vůči inovacím v oblasti spotřebního zboží, zařízení a technologií. Díky využití významných schopností oddělení výzkumu a vývoje obou společností – DENTSPLY prvotřídní odborné znalosti v oblasti materiálových věd a špičková technologická platforma Sirona – bude rozšířena nabídka produktů, která pomůže této sloučené společnosti zaujmout na dentálním trhu pozici předního inovátora. Společnost DENTSPLY SIRONA bude mít více než 600 vědců a zaměstnanci oddělení výzkumu a vývoje budou pracovat na urychlení vývoje nových, lepších, bezpečnějších a efektivnějších stomatologických řešení a postupů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International