Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

HERBADENT v novém! Nová řada HERBADENT Professional

By PR, HERBADENT
October 09, 2013

Již více než 116 let existuje v Praze na Smíchově firma, která dnes nese název HERBADENT. Za celou její historii dosud nikdy nedošlo k tak významné změně obchodní strategie, sortimentu a firemního grafického designu. Na této odborné půdě mluvíme samozřejmě o sortimentu dentálním. 

Dentální přípravek HERBADENT existuje od šedesátých let minulého století. Jeho základ tvoří extrakt ze sedmi léčivých bylin a sofistikovaná výroba trvá přes 3 měsíce. Prakticky po celou dobu minulého režimu byl HERBADENT jediným preparátem určeným na léčbu zánětu dásní. Porevoluční nástup nadnárodních farmaceutických firem i menších zahraničních hráčů způsobil, že dnes je na trhu zhruba 15 preparátů, určených k použití při zánětech dásní a aftách. O to více potěší skutečnost, že v této konkurenci byl HERBADENT před dvěma lety v anonymní anketě lékárníků vyhodnocen jako nejúčinnější přípravek proti aftám. Od výstavy Pragodent 2013 bude možno objednat (pouze pro odborníky) zcela novou řadu HERBADENT Profe- ssional, kterou reagujeme na zájem, náměty a připomínky vás, dentálních odborníků. Jednotlivé produkty jsou zde inovovány, avšak osvědčený extrakt ze sedmi léčivých bylin zůstává základem:
 

Řada HERBADENT Professional

Gel na dásně s Chlorhexidinem

Gel je nyní doplněn žádaným Chlorhexidinem. Po jeho časově limitovaném užívání je možné v péči pokračovat standardním gelem Herbadent Parodontol.
 

Bylinný roztok na dásně

Nyní již volně prodejný v ordinacích. Benzokain v jeho obsahu byl zaměněn za přírodní anestetikum ze silice hřebíčku a díky tomu je účinek roztoku srovnatelný, ale přípravek již nepodléhá režimu prodeje léčiv. Je tedy možné jej používat a prodávat pacientům v každé ordinaci.

Bylinná gelová zubní pasta

Nyní s vyšším obsahem Fluoru (1450 ppm) a ve větším 100ml balení.

Ceny odpovídají kvalitě produktu a pro ordinace, ve kterých se produkty HERBADENT Professional budou prodávat pacientům, jsou připraveny zajímavé slevy a materiály na podporu prodeje.
 

Výhradním distributorem dentální řady HERBADENT Professional a řady HERBADENT je společnost Dentamed
 

Na závěr bychom si dovolili ocitovat výňatek z klinické studie provedené již v roce 1968. Od té doby se složení základního extraktu nezměnilo a HERBADENT pomohl milionům pacientů. To je ta nejlepší reference, jakou může účinný produkt mít.

Závěr klinické studie:
Preparát Herbadent – masážní roztok i preparát Herbadent – ústní voda byly zkoušeny double blind metodou u chronické katarální gingivitidy a plně se osvědčily, byly-li aplikovány v neředěném stavu ve formě masáží dásní.

Jsme si vědomi toho, že mechanická složka je při masážích nejdůležitější. Tento mechanický účin může však být ještě potencován vhodně volenou antiflogisticky působící látkou; v našem případě to byly výše uvedené dva preparáty Herbadentu.

Stejně se tyto dva preparáty osvědčily při léčení ostatních eflorescencí v dutině ústní (při ulcerózní gingivitidě, herpetické gingivostomatitidě, multiformním erytému, pemfigu a při různých zánětlivých ústních onemocněních, u kterých odstraňovaly nepříjemný zápach z úst, zmenšovaly bolestivost a urychlovaly epitelizaci defektů.

Po stomatochirurgických výkonech pomáhá Herbadent, v aplikaci spraye, v boji proti vzniku sekundární infekce a tím usnadňuje hojení ran. Zabraňuje vzniku gingivitid po nasazení dentálních dlah a mezičelistních fixací, kdy samoočištování úst je prakticky minimální a čištění je velmi ztíženo.“

Autoři:
MUDr. S. Zábrodský, Dr. Mr. M. Karmazin – II. stomatologická klinika FVL KU, Praha, přednosta prof. Dr. F. Urban, DrSc.

www.herbadent-pro.cz

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International