Dental Tribune Czech Republic & Slovakia
Clinical
Základní principy při projektování prostoru pro čištění a sterilizaci

September 15, 2020

Bohužel je až příliš časté, že je v již existujících nebo nově projektovaných zubních ordinacích věnována jen velmi malá pozornost prostorům pro sterilizaci nebo čištění a sterilizaci. V zubních ordinacích je čištění a dezinfekce nástrojů mezi ošetřením dalších pacientů přitom zásadní pro splnění současných hygienických pravidel.

Kolektivní terapeutická inteligence: Sdílení informací, které pomáhají lékařům v odborném růstu

September 15, 2020

Technologie se rychle vyvíjejí. Téměř každý ortodontista má mobilní zařízení, na kterém každý den sdílí svůj život s ostatními. Ať už se jedná o fotografie z dovolené nebo průlomový nápad, tato forma sdílení informací s námi jistě zůstane i v budoucnu.

advertisement
Stres – přítel nebo nepřítel?

April 2, 2020

„Stres“ je pojem, který je často zneužíván a nesprávně používán. V dnešním světě je stres často spojován s vytíženým, aktivním pracovním životem. Ve skutečnosti je to, co nazýváme „stresem“, komplexním jevem, jehož hlavním účelem je udržovat vnitřní rovnováhu organismu, ale moderního člověka při jeho životním stylu značně oslabuje, pokud není účinně kompenzován. Stresu je přičítána řada onemocnění a spíše než o rizikový faktor, se jedná o skutečnou nemoc.

Holistické spojení mezi orálním a celkovým zdravím

March 6, 2019

Abychom si popovídali o budoucnosti celostního zdravotnického vzdělávání a prevence, setkali jsme se s Dr. Marziou Massignaniovou, manažerkou pro globální vědecké projekty společnosti Sunstar, v novém sídle společnosti v Étoy ve Švýcarsku – jen co by kamenem dohodil od překrásného Ženevského jezera.

Na téma dentálních digitálních technologií

January 3, 2018

Moderní počítačem řízené technologie jsou stěžejním trendem ve všem oblastech zubního lékařství – považovali jsme tedy za zajímavé „vyzpovídat“ několik průkopníků ve využití digitálního workflow:

advertisement
Můj marketingový plán

June 10, 2012

2012: máte pocit, že hledíte do propasti? Máte promyšlený plán, jak pokračovat v rozvoji růstu vašeho podnikání? Budete ve své činnosti pokračovat stejným způsobem a budete se v naší bojující ekonomice dívat na stále menší návratnost, anebo tomu pomůžete a chopíte se příležitostí, které se objevují?  

Desinfekce a dekontaminace: Dental Tribune pohlíží na úkol dekontaminace a kontroly přenosu infekce

May 10, 2011

Jedním z nejdůležitějších témat k diskusi na loňském Showcase byl úkol dekontaminace a přenosu infekce. Po zběžném pohledu na seznam vystavovatelů bylo vidět rozmanitou škálu v tomto sektoru trhu a řadu produktů směřovaných k poskytnutí nějaké formy desinfekce a dekontaminace dostupné v jednotlivých krocích. Od nejmenších detailů, jako antibakteriálních plastových obalů na dveřní kliky až po desinfekci celého pokoje navrženou pro celonoční průběh, který vyčistí každý povrch i chirurgické prostředí.  

© 2021 - All rights reserved - Dental Tribune International