Stomatologická komunita reaguje na požáry v Austrálii

Search Dental Tribune

Stomatologická komunita reaguje na požáry v Austrálii

Během posledních několika měsíců ničily stovky požárů australskou divočinu. Přihlásili se místní i zahraniční členové stomatologické komunity, aby poskytli podporu postiženým. (Fotografie: SS studio photography/Shutterstock)
Dental Tribune International

Dental Tribune International

Pá. 24 ledna 2020

uložit

SYDNEY, Austrálie: Ačkoli nedávné přívalové deště přinesly některým oblastem v Austrálii postiženým v několika předchozích měsících požáry tolik potřebnou úlevu, desítky požárů ve státech Nový Jižní Wales a Victoria dále hoří. Za účelem pomoci ve snaze o obnovu v těchto postižených oblastech se velký počet členů Australské stomatologické společnosti nabídl s finanční pomocí a dalšími službami.

Požáry posilněné extrémním teplem a suchem zničily více než 2000 domů, spálily přes více než deset milionů hektarů půdy (100 000 km2) a podle BBC od září 2019 zabily v celé zemi nejméně 30 lidí. Informace z médií šířící se po celém světě pomohly podnítit silnou odezvu a deník Sydney Morning Herald nedávno uvedl, že celková výše finančních darů se blíží 500 milionům USD.

Jak velcí, tak malí hráči v australském stomatologickém světě dobrovolně pomáhají potřebným. Například zubní ordinace Norlane v Geelongu ve Victorii oznámila, že 29. leden bude dnem darů na následky požáru, během kterého ordinace daruje 1000 USD a část výdělku z daného dne hasičům. Dále například zubní ordinace Balhannah v jižní Austrálii, která musela být kvůli požárům 20. prosince dočasně evakuována, se zavázala poskytovat zdarma stomatologickou péči stávajícím pacientům, kteří ztratili v důsledku požárů své domovy.

„Bylo skutečně srdcervoucí sledovat, kolik životů bylo obráceno vzhůru nohama,“ řekl Dental Tribune International Dr. Daniel Chin, ze zubní ordinace Balhannah. „Doufáme, že to pomůže těm, kteří byli postiženi nejvíce.“

Škody způsobené požáry donutily k reakci dokonce i stomatologické odborníky až ze vzdálených Spojených států. Dr. Mark King, který provozuje zubní ordinaci zaměřenou na implantologie a parodontologii v Kentucky nedávno oznámil, že chce věnovat veškeré zisky ze své ordinace z prvních dvou týdnů tohoto roku na obnovu australské divočiny.

Snahu pomáhat v Austrálii prokázal také mezinárodní poskytovatel zdravotnických produktů a služeb Henry Schein, který věnuje do fondu pomoci při katastrofách 50 000 USD a doplní příspěvky zaměstnanců na 25 000 USD. Australská dceřiná společnost Henry Schein Australia také slíbila věnovat část svých výdělků z ledna 2020 na místní pomoc.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

advertisement
advertisement