Dental Tribune Czech Republic & Slovakia
News
Dlouhodobá studie zkoumá rizikové faktory pro krátké zubní implantáty

September 26, 2019 | News

ANKARA, Turecko: Použití standardních zubních implantátů se stalo široce akceptovanou metodou ošetření u zcela nebo částečně bezzubých pacientů. V případě závažných alveolárních resorpcí však není možné použití implantátu standardní délky bez dodatečného chirurgického zákroku. V takových případech je možnost použití krátkých implantátů považována za velký přínos pro implantologii. Nedávná studie však nyní odhalila rizikové faktory pro udržení krátkých implantátů.

Fluorid z minimálního i dlouhodobého kojení snižuje riziko vzniku zubního kazu, uvádí studie

September 24, 2019 | News

ADELAIDE, Austrálie: Nedávná studie zkoumala souvislost mezi konzumací fluoridované vody a délkou kojení ve vztahu k vzniku zubního kazu. Závěry naznačují, že konzumace fluoridované vody v dětství může snížit riziko vzniku zubního kazu.

advertisement
CBCT, Vaše cesta k úspěchu – pokročilý extraorální zobrazovací systém

September 13, 2019 | News

Digitální stomatologie mění způsob poskytování stomatologické léčby. Společnost Carestream Dental má rozsáhlé zkušenosti s vývojem zobrazovacích technologií, doložené silnými stálými značkami – včetně Eastman Kodak, Trophy a PracticeWorks. Společnost vyvinula během posledních 100 let přední stomatologické technologie a vytvořila tak cestu pro zcela nové digitální pracovní postupy. V současnosti již 2D a 3D zobrazovací technologie není omezena na několik málo specializovaných center implementujících nové postupy. Extraorální zobrazování může zlepšit efektivitu pracovních postupů, vytváří správné a přesné snímky a zlepšuje komunikaci mezi stomatologickými pracovníky a pacienty. Provází Vás celým procesem: od diagnostiky, konzultace a plánování zákroku až ke konečným vylepšeným výsledkům.

ČSK na světové špici v pořádání preventivních akcí pro veřejnost

September 12, 2019 | Education | News

Ve čtvrtek 5. 9. převzal doc. Šmucler na kongresu Světové dentální federace (FDI) v San Franciscu WOHD Award for Most Educational Activity, kterou byla Česká stomatologická komora oceněna jako nejlepší na světě v pořádání preventivních akcí pro veřejnost.

Studie zjistila, že lidský jazyk má schopnost rozeznávat pachy

September 10, 2019 | News

PHILADELPHIA, USA: Schopnosti jazyka již byly dobře prozkoumány. V nové studii však vědci z Monell Chemical Senses Center ve Philadelphii uvádí, že senzory, které detekují pachy v nose, jsou přítomny také v lidských chuťových buňkách na jazyku. Zjištění naznačují, že interakce mezi smysly čichu a chuti mohou ve skutečnosti začít přímo na jazyku a nikoli v mozku, jak se dříve myslelo.

advertisement
Chlorhexidin a CITROX—Nová generace ústních vod

September 9, 2019 | Advertorial | Interviews | News

Přestože je chlorhexidin nejdůvěryhodnějším a nejlépe zdokumentovaným antiseptikem, používaným v dutině ústní, má řadu vedlejších účinků. Proto CURADEN po dlouhém období testů a studií vyvinul ústní vody Perio Plus+, značky CURAPROX , řadu perorálních antiseptik, které obsahují dvě organické antibakterie: CITROX a polylysin. Chemik Christoph Fiolka stojí za vývojem Perio Plus+ a je zdaleka nejlepším specialistou v řešení toho, jak by přírodní složky v Perio Plus+ mohly způsobit revoluci v terapii použitím ústní vody.

EssenSeal®

September 3, 2019 | News

PD (PRODUITS DENTAIRES SA) PŘEDSTAVUJE ESSENSEAL®, SVOU INOVATIVNÍ TĚSNICÍ VLOŽKU PRO POKROČILOU LÉČBU ZUBNÍCH KANÁLKŮ

Pro pacienty je i chuť Perio Plus+ zcela zásadním přínosem

August 21, 2019 | Interviews | News

Doktor Milan Stojanovič vystudoval stomatologii na univerzitě v Bernu ve Švýcarsku a poté, co pracoval jako obličejový a čelistní chirurg v univerzitní nemocnici v Bernu, se vrátil na svou alma mater jako vědecký pracovník. Od roku 1996 provozuje typickou rodinnou zubní ordinaci ve švýcarském městě Niederbipp. V posledním desetiletí také přednášel budoucím dentálním asistentům, vyučoval ortodontisty a estetické dentální odborníky a po celém světě vzdělával zubní lékaře. V tomto rozhovoru sdílí své zkušenosti s léčbou pacientů novou ústní vodou CURAPROX Perio Plus+ s antiseptickými účinky.

advertisement
Nová studie informuje o problémech s dodržováním pravidel pro prostředky k bělení zubů

August 15, 2019 | News

STRASBOURG, Francie: V nedávné studii dozoru nad trhem hodnotila Evropská síť oficiálních laboratoří pro kontrolu kosmetiky (OCCLs) kosmetické přípravky pro bělení zubů s cílem ověřit jejich soulad s evropskými nebo vnitrostátními předpisy a shromáždit informace o jejich účinných látkách. Zjištění naznačují, že velké množství kosmetických výrobků nebylo v souladu s předpisy Evropské unie nebo vnitrostátními předpisy pro kosmetické přípravky a měly by být přísněji sledovány příslušnými vnitrostátními orgány a OCCL.

Studie potvrdila klíčovou roli zubních lékařů při odhalování rakoviny dutiny ústní

August 13, 2019 | News

TORONTO, Kanada: Nová studie ukázala, že zubní lékaři hrají důležitou roli v odhalování rakoviny v dutině ústní. Poté, co prozkoumali údaje shromážděné v jedenáctiletém období ve studii prováděné v kanadské provincii Ontario – první svého druhu – vědci zjistili, že zubní lékaři v této kanadské provincii detekují více případů rakoviny dutiny ústní a předrakovinných stavů než kdykoli předtím. Včasná detekce rakoviny přitom zvyšuje šance na úspěšnou léčbu, a proto je klíčem k záchraně životů pacientů.

Kazuistika představuje vzácný výskyt retinovaného zubu v nosní dutině

August 8, 2019 | News

AARHUS, Dánsko: Ve světě medicíny se kromě každodenních diagnóz vyskytují i skutečné rarity. To platilo pro pacienta na Oddělení otorhinolaryngologie, chirurgie hlavy a krku fakultní nemocnice v Aarhusu. Po dvou letech ucpaného nosu, rýmy a ztráty čichu lékaři zjistili, že příčinou těchto příznaků byl retinovaný zub rostoucí v jeho nosní dutině.

Studie odhalila, že konzumace sladkých nápojů nemusí nutně souviset s dětskou obezitou

August 6, 2019 | News

NOTTINGHAM, VB: Vzhledem k tomu, co víme o vztahu mezi mírou obezity a spotřebou cukru, by se dle zdravého rozumu zdálo, že děti, které konzumují více sladkých nápojů, mají vyšší index tělesné hmotnosti (BMI). Je tedy poněkud překvapivé, že nový celostátně reprezentativní průzkum u britských dětí nezjistil žádný významný rozdíl mezi BMI dětí, které konzumují nápoje slazené cukrem, a těmi, které je nepijí.

advertisement
Ocenění uznává potenciál ortodoncie změnit život

August 1, 2019 | News

LONDÝN, VB: Ocenění Britské ortodontické společnosti Against the Odds za rok 2019 bylo uděleno Tatianě Williamsové, jejíž příběh statečnosti ukazuje potenciál ortodontické léčby změnit a zlepšit život. Williamsová a Dr. Adil Mannan, který byl zodpovědný za její léčbu, byli společně oceněni při slavnostním ceremoniálu 9. března v Londýně.

Lidský imunitní systém přispívá k zubnímu kazu a poškození zubních výplní

July 30, 2019 | News

TORONTO, Kanada: Otázka, proč lidský imunitní systém pracuje částečně proti tělu, například v případě autoimunitních onemocnění, stále není dostatečně objasněna. Obvykle jsou to pojivové tkáně, které jsou postiženy. Nedávná studie vědců z univerzity v Torontu však poskytla první důkaz o tom, že obranný systém těla by mohl být hlavním původcem zubního kazu a selhání výplně.

Studie zjistila, že úsměv má pozitivní vliv na emoční stav

July 26, 2019 | News

KNOXVILLE, Tenn., USA: Zubní lékaři podporují pacienty v udržování nebo vylepšování úsměvu. Kromě zachování funkcí hraje ve stomatologii stále větší a větší roli estetika. To, že nemají hezké zuby, může lidem způsobovat nedostatek sebevědomí a bránit jim v úsměvu. Nedávná studie vědců z University of Tennessee, Knoxville (UTK) a Texas A&M University zjistila, že výrazy obličeje mohou u lidí vyvolávat emoce související s příslušným výrazem. Zubní lékaři tedy vlastně přispívají nejen k fyzickému zdraví svých pacientů, ale také k jejich celkovému štěstí.

Výzkum zjistil, že fóbie není překážkou stomatologickému ošetření

July 24, 2019 | News

LONDÝN, VB: Bylo zjištěno, že pacienti s fóbií ze stomatologického ošetření mohou návštěvu zubního lékaře často odkládat nebo se jí úplně vyhýbat. Vítanou zprávou pak je, že nedávná studie zjistila, že plány ošetření nabízené zubními lékaři jsou vždy ovlivněny složitostí situace v dutině ústní pacienta a případná fóbie jim není na překážku.

Vědci odhalili, jak mohou orální bakterie ovlivňovat agresivitu rakoviny tlustého střeva

July 18, 2019 | News

NEW YOR, USA: Rizik spojených se špatným orálním zdravím je mnoho. Vědci již dříve zjistili, že zhruba třetina kolorektálních karcinomů je spojena s bakterií Fusobacterium nucleatum. V nové studii vědci z Columbia University College of Dental Medicine, New York, zjistili, jak může bakterie F. nucleatum urychlovat rozvoj tohoto typu rakoviny.

ROOTS SUMMIT 2020: Otevřena možnost registrace

July 17, 2019 | News

PRAHA, Česká republika: Online registrace na příští ROOTS SUMMIT, jediné celosvětové diskuzní fórum věnované endodoncii, je již otevřená. Akce, se všemi přednáškami a workshopy, se bude konat v Cubex Centrum Praha od 21. května do 24. května 2020. Na nadcházejícím ročníku ROOTS SUMMIT se očekává zhruba 500 návštěvníků, a je opět organizován ve spolupráci s Dental Tribune International.

Vědci zkoumají regenerativní potenciál zubů myší

July 11, 2019 | News

LONDÝN, VB: Koncepce obnovy růstu zubů je ve stomatologii považována za něco jako „svatý grál“. Přestože většina plazů a ryb má za dobu života několik sad zubů, většina savců má pouze jednu sadu náhradních zubů – a někdy ani to ne. Nová analýza vývoje zubů u myší vrhla nové světlo na to, proč k regeneraci zubů dochází a tato zjištění mohou být relevantní pro budoucnost náhrady lidských zubů.

advertisement
Studie zpochybňuje zdravotní přínosy umělých sladidel

July 8, 2019 | News

LONDÝN, VB: Díky poskytování sladké chuti bez kalorií a jiných škodlivých vedlejších účinků cukru jsou umělá sladidla často chválena za předpokládané zdravotní přínosy a přínosy pro orální zdraví. Nová systematická studie však naznačuje, že tato sladidla a jiné alternativy cukru ve skutečnosti nemusí být tak zdravé, jak se všeobecně předpokládá.

Bakterie periodontálních onemocnění pravděpodobně řídí průběh Alzheimerovy choroby

July 4, 2019 | News

LOUISVILLE, KY, USA: Nová studie ukázala, že Porphyromonas gingivalis, bakterie obvykle spojovaná s chronickým periodontálním onemocněním, má nepříznivý dopad na Alzheimerovu chorobu.

Vědci představují prototyp interaktivního zařízení, které je možné nosit v ústech

July 2, 2019 | News

AUCKLAND, Nový Zéland: Vědci z Nového Zélandu vyvinuli ChewIt, zcela nové zařízení s individuálně konfigurovatelným rozhraním, které se nosí v ústech. Prototyp, který není větší, než žvýkačka možná lidem již brzy umožní zvednout telefon prostým kousnutím do měkkého krytu ChewIt.

advertisement
Sebe léčba je při onemocněních temporomandibulárního kloubu nejpřínosnější, zjistila studie

June 27, 2019 | News

NEW YORK, USA: Zubní lékaři i pacienti používají celou řadu metod léčby při onemocněních temporomandibulárního kloubu (TMK). V nedávné studii vědci zjistili, že pacienti hodnotí léčbu formou dlah a chráničů jako méně nápomocnou než sebe léčbu v podobě cvičení čelisti nebo teplých obkladů.

Zubotechnická ikona se představí v Česku

June 18, 2019 | Education | Events | News

Jeden z nejuznávanějších zubních techniků současnosti Nondas Vlachopoulos přijede do České republiky a ve dnech 6.–7. září se představí v Olomouci v rámci konference a workshopů CAD CAM Meeting 2019.

Ivoclar Vivadent zve na sympózium Competence in Esthetics 2019

June 18, 2019 | Education | Events | News

Každoroční sympózium Competence in Esthetics pořádané společností Ivoclar Vivadent se bude konat v Budapešti 15. a 16. listopadu 2019

Digitální maniaci (stávající i ti budoucí) míří do Olomouce

June 18, 2019 | Education | Events | News

O tom, že budoucnost stomatologie je digitální, už asi pochybuje málokdo. A nezanedbatelná část zubních lékařů a techniků již tou budoucností žije a jen těžko byste je přesvědčovali, aby se vrátili „ke klasice“. Technologie jsou totiž silně návykové, ať již se jedná o telefon či intraorální skener. Telefon už dávno není jen telefonem, ale vstupní branou ke stovkám aplikací, které vám usnadní práci, informují vás či pobaví. Ale stejně tak intraorální či laboratorní skener není jen přístrojem pro získání digitálního modelu v ústech pacienta a jeho převedení do počítače. Je to vstupní brána. Vstupní brána k dalším navazujícím procesům, přístrojům, službám, znalostním databázím, spolupracujícím kolegům, ať již sedí vedle v ordinaci/laboratoři či na druhém konci světa…

Ivoclar Vivadent a 3Shape společně nabízejí zobrazovací technologii pro estetickou stomatologii

June 14, 2019 | News

Softwarová aplikace IvoSmile od Ivoclar Vivadent, která je založena na rozšířené realitě, bude integrována do ortodontických a protetických aplikací od 3Shape. Obě společnosti již dříve oznámily dohodu o spolupráci při realizaci vizualizace estetických stomatologických ošetření.

advertisement
AUTO-MATIK TOUR

June 14, 2019 | News

Ceramill Matik se vydává na cestu a zastaví přímo u Vás, budete-li si to přát!

DentFest 2019 Let It Flow

June 13, 2019 | Events | News

Od 31. května do 1. června se konal 3. ročník oblíbeného festivalu a přednášek pro stomatology – DentFest 2019. Tato unikátní akce kombinující odborné přednášky, večerní hudební produkci a uvolněnou atmosféru kempu Dolce u Trutnova přilákala zubní lékaře z celé republiky.

„Jednoduše naneste a osušte, a jste hotovi“: CLEARFIL CERAMIC PRIMER PLUS

June 4, 2019 | News

Díky zkombinování snadného použití a vynikající viskozity je CLEARFIL CERAMIC PRIMER PLUS stabilním a univerzálním protetickým primerem určeným pro všechny náhrady. Začleněním originálního MDP monomeru od Kuraray Noritake Dental a silanového monomeru je tento primer schopen poskytovat lepší adhezivní povrch pro keramiku, hybridní keramiku, kompozity, a dokonce i kovy. CLEARFIL CERAMIC PRIMER PLUS se nejlépe používá ve spojení s adhezivním pryskyřičným cementem PANAVIA V5, čímž jsou zajištěny skutečně odolné náhrady.

© 2019 - All rights reserved - Dental Tribune International