Dental Tribune Czech Republic & Slovakia
News
Ozvěny veletrhu IDS 2021

October 12, 2021 | News

IDS 2021, v odloženém podzimním termínu 22.–25. 9. 2021, se zúčastnilo celkem 830 vystavovatelů z 59 zemí světa. Stánky jednotlivých společností obsadily plochu o rozloze 115 000 metrů čtverečních. Veletrh navštívilo zhruba 23 000 lidí ze 114 zemí světa.

Snažíme se přivést děti k tomu, aby převzaly odpovědnost za své zubní zdraví

October 12, 2021 | Interviews | News

Rozhovor s MUDr. Hanou Zallmannovou – zubní lékařkou, která dlouhodobě vede projekt Dětský úsměv.

advertisement
Společnost Align Technology uvádí na český trh software iTero Workflow 2.0

September 29, 2021 | Advertorial | News

Funkce nově uvedeného softwaru iTero Workflow 2.0 zahrnují rychlejší skenování, vylepšenou vizualizaci a lepší nástroje pro komunikaci s pacienty, které pomohou zvýšit efektivitu práce, napomáhají lepší klinické diagnostice a zapojují pacienta do průběhu ošetření, díky čemuž pacient ošetření lépe přijme.

IDS Kolín nad Rýnem 2021

September 24, 2021 | News

Mezinárodní dentální veletrh v německém Kolíně nad Rýnem byl kvůli koronaviru odložen až na letošní podzim. Na výstavišti se prezentovalo na 850 firem z Německa i zahraničí.

Konference Snazší cesta k lepší praxi 2021 se špičkovými odborníky stomatologie už na podzim

September 20, 2021 | News

Už 3. ročník úspěšné konference Snazší cesta k lepší praxi se bude konat 2. října 2021 v prostorách Pojišťovny VZP na ulici Lazarská 3, v Praze. Jedná se o celodenní konferenci s edukativními přednáškami, zaměřené na témata týkající se založení vlastní zubní ordinace.

advertisement
Týden čistých zubů 2021

September 7, 2021 | News

Společnost preventivní stomatologie proškolila dalších 80 odborníků. Už po pětatřicáté se sjeli účastníci Týdne čistých zubů do hotelu Skalský Dvůr na Vysočině, aby prohloubili své znalosti v oblasti orální hygieny.

Zubaři všude, kam se podíváš aneb nejen zubařinou živ je zubař

September 2, 2021 | News

Je skvělé, když je zubní lékař komunikativní a tak trochu showman, ale když je dokonce frontman a další zubní lékař je bubeníkem, je to pro StomaTeam jasný důvod pro rozhovor.

Iba spokojný zubný lekár môže kvalitne ošetrovať pacientov

August 31, 2021 | News

Hostem Dental Radia StomaTeam tentokrát byl prezident Slovenské komory zubních lékařů, MUDr. Igor Moravčík, který ji vede již od roku 2015.

advertisement
Řešení EdgeEndo: rozhovor s Dr. Charlesem J. Goodisem

August 10, 2021 | Interviews | News

Společnost Henry Schein, jeden z největších světových dodavatelů strojových NiTi kořenových nástrojů, úspěšně nabízí portfolio endodontických řešení EdgeEndo již dva roky a nyní tuto řadu rozšířila o EdgeFile X7, ve Spojených státech nejprodávanější NiTi systém z řady EdgeEndo. Systém EdgeEndo se prodává v 35 zemích světa. Posláním společnosti je dodávat vysoce kvalitní dentální výrobky a řešení za dostupné ceny, z čehož ve výsledku profitují zubní lékaři a pacienti po celém světě.

Rozhovor: „Za svůj cíl považuji další podporu nejmodernější metody profylaxe: GBT“

August 5, 2021 | Interviews | News

Společnost EMS (Electro Medical Systems) je předním výrobcem špičkových zdravotnických prostředků pro dentální profylaxi. Generálním ředitelem této švýcarské společnosti byl nedávno jmenován Dr. Ernst Wühr. Za svoji téměř dvacetiletou kariéru v oblasti dentálního obchodu získal značné zkušenosti na evropském a asijském dentálním trhu. V tomto krátkém rozhovoru hovořil Dr. Wühr o své nové funkci v době, kdy se společnost EMS dostává z krize způsobené pandemií.

S patričnou pokorou sú iba sami zubní technici zodpovední za svoju prestíž

July 29, 2021 | Interviews | News

Rozhovor s prezidentkou Slovenské komory zubních techniků (SKZT), Mgr. Hanou Dohálovou, dipl. z. t.

Retence získává nový význam

July 20, 2021 | News

Zacvakněte a máte hotovo. Acuris přichází s revoluční novinkou pro fixní náhrady. Místo cementace nebo šroubků využívá retenci třením. To šetří čas, zjednodušuje pracovní postupy, a to jediné, co je potřeba pro zajištění retence finální korunky, je zacvaknutí pomocí našeho unikátního nově navrženého fixačního nástroje.

advertisement
Na Pragodent 2021 jsme ve všech ohledech připraveni

July 15, 2021 | News

Rozhovor s Martinem Františkem Přívětivým, výkonným ředitelem a místopředsedou představenstva ABF a.s.

Studie spojuje parodontitidu s komplikacemi při onemocnění COVID-19

July 12, 2021 | News

DOHA, Katar: Vzhledem k tomu, že je parodontitida i onemocnění COVID-19 spojováno se systémovým zánětem, zkoumali vědci z Katarské univerzity a Hamad Medical Corporation v Kataru souvislost parodontitidy se závažnými komplikacemi respiračního syndromu. Výsledky studie potvrdily spojitost mezi těmito dvěma onemocněními, neboť u pacientů s onemocněním COVID-19 se častěji vyskytovaly komplikace nebo dokonce úmrtí.

Chceme „Republiku bez kazu“, říká MUDr. Štěpánka Bálková

July 2, 2021 | Interviews | News

Světový den ústního zdraví 2021 – rozhovor s koordinátorkou akcí MUDr. Štěpánkou Bálkovou

Perio-Implant Curriculum ČSI

June 24, 2021 | News

Nový vědecky založený a na praxi orientovaný koncept vzdělávání v dentální implantologii.

IDS 2021 hlásí velké množství registrací z domova i ze zahraničí

May 25, 2021 | News

Do zahájení mezinárodního dentálního veletrhu IDS 2021 (International Dental Show), který se koná v Kolíně nad Rýnem, zbývá jen něco málo přes čtyři měsíce a přípravy jsou v plném proudu. Díky novému, hybridnímu formátu veletrhu IDS ukazuje směr k úspěšnému podnikání v éře „po koroně“ s perspektivními digitálními možnostmi.

Tokuyama Dental Academy zahajuje sérii webinářů Excellence in Dentistry 4.0

May 25, 2021 | Events | News

Budoucnost dalšího vzdělávání ve stomatologii je ve světě internetu – toho si je dobře vědoma i společnost Tokuyama Dental. Tokijský výrobce výplní a dalších speciálních stomatologických produktů oslavuje v červnu spuštění akademie Tokuyama Dental Academy sérií webinářů, která nabídne profesionálům v oblasti zubní péče vysoce kvalitní obsah a přinese odpovědi na řadu otázek a problémů, s nimiž se ve své každodenní praxi setkávají.

Nespravujme stále dokola zuby, které nejsou dobře čištěné! Rozhovor s MUDr. P. Bednářem

May 24, 2021 | Interviews | News

Společnost preventivní stomatologie (SPS) vznikla v dubnu 1998 jako platforma pro příznivce orální hygieny a prevence v zubním lékařství. O činnosti této organizace jsme pohovořili s jejím členem MUDr. Petrem Bednářem, Ph.D.

advertisement
Zahoďme nefunkční modely prevence postavené na fluoridech a začněme skutečně čistit

May 19, 2021 | News

Po shlédnutí posledního webináře ČSK (k zhlédnutí na youtube zde) na téma prevence zubního kazu u dětí, v podání doc. MUDr. Merglové, CSc., nemohu mlčet a své pocity nevyjádřit slovy klasika „Jsem smutek“.

Posune COVID-19 ortodoncii dále do digitálního prostoru?

May 17, 2021 | Interviews | News

Digitální nástroje pomohly ortodontistům pokračovat v poskytování péče i v době, kdy byly jejich ordinace uzavřeny kvůli pandemii SARS-CoV-2. Přední výrobce průhledných alignerů říká, že nové digitální nástroje, které pro ortodoncii vyvinul v reakci na krizi, se budou hojně využívat ve zdravotní péči i po zrušení omezení. Přestože však tyto nástroje pomohly usnadnit obnovení plánované péče, ortodontisté přiznávají, že konzultace v ordinaci nelze nahradit.

Jsou už ceny vyšetřovacích rukavic značky Cranberry na svém maximu? Rozhovor s D. Kratochvílem

May 13, 2021 | Interviews | News

Ceny ochranných pomůcek v loňském roce několikanásobně vzrostly a až na světlé výjimky se drží stále vysoko. Asi nejvíce se tento problém týká vyšetřovacích rukavic. Proč tomu tak je a kdy se dočkáme zlevnění? To je aktuální téma rozhovoru Dental Radia StomaTeam s Davidem Kratochvílem, jednatelem společnosti Dental Project s.r.o., která je výhradním dovozcem rukavic Cranberry do ČR.

advertisement
Stomatologie versus kompenzační vyhláška II

May 10, 2021 | News

V souvislosti s rozsáhlou diskuzí na téma „kompenzační vyhlášky“ jsme připravili přehledný článek, ve kterém jsme požádali o rozbor advokáta a také o vyjádření prezidenta ČSK.

Společnost zaměřená na digitální ortodoncii získala finanční prostředky na vývoj 3D tištěných zámků

May 6, 2021 | News

LightForce Orthodontics je platforma pro digitální stomatologii poskytující ortodontistům plně individualizované 3D tištěné pomůcky pro posun zubů. Tyto individualizované 3D zámky jsou první svého druhu na trhu a jsou navrženy s cílem snížit počet návštěv pacienta v ordinaci a zkrátit dobu léčby. Společnost LightForce Orthodontics uvedla tuto platformu na trh v roce 2020, po pěti letech výzkumu a vývoje, a v témže roce získala 14 milionů USD (12 milionů EUR) na financování dalšího vývoje a propagace systému.

Česká stomatologie v době COVID-19 a připravovaná reforma

May 4, 2021 | News

22. dubna 2021 se v Praze uskutečnila tisková konference prezidenta České stomatologické komory, doc. MUDr. Romana Šmuclera, CSc. a náměstka Všeobecné zdravotní pojišťovny Ing. Davida Šmehlíka, MHA, kteří na ní představili výsledky statistického dotazníku ČSK, zhodnotili dopad COVID–19 na českou stomatologii a také připravovanou reformu stomatologie.

„Digitální revoluce ve stomatologii bude zrychlovat a my chceme být na předních pozicích“

April 30, 2021 | Interviews | News

Rozhovor poskytl Dr. Wolfgang Reim, generální ředitel společnosti Amann Girrbach, a Patrick Amann, vedoucí marketingu ve společnosti Amann Girrbach. Společnost Amann Girrbach je průkopníkem v CAD/CAM technologiích a v současné době je na celém světě uznávána jako jeden z předních inovátorů v oblasti digitální dentální protetiky. Tento rakouský poskytovatel komplexních služeb zahájil posun strategického modelu již nějakou dobu před krizí SARS-CoV-2 a nyní se nachází uprostřed digitální revoluce. Generální ředitel, Dr. Wolfgang Reim, a vedoucí marketingu, Patrick Amann, odpovídali na otázky Dental Tribune International a hovořili spolu o dopadech pandemie, probíhající digitalizaci zubních ordinací a veletrhu International Dental Show (IDS) 2021.

© 2021 - All rights reserved - Dental Tribune International