Dental Tribune Czech Republic & Slovakia
News
Společnost Planmeca oznamuje předpokládané převzetí společnosti KaVo

September 10, 2021 | Business

Společnost Planmeca Oy oznamuje předpokládané převzetí společnosti KaVo Treatment Unit & Instrument, jednoho z největších soukromých výrobců v oboru stomatologie, se kterou byla uzavřena závazná smlouva o převzetí od korporace Envista Holdings Corporation. Toto spojení posílí pozice společností Planmeca a KaVo, coby předních poskytovatelů inovativních stomatologických řešení a zvýší roční tržby skupiny Planmeca na více než 1,1 miliardy EUR.

Na co se zaměřit při výběru nové zubní soupravy

November 28, 2019 | Business | News

V podstatě každý zubní lékař, případně dentální hygienistka, pracující ve své vlastní ordinaci, několikrát za svoji praxi řeší otázku pořízení nové zubní soupravy. Že se rozhodně nejedná o snadný a v krátkém čase realizovatelný úkol, potvrdí jistě většina z vás. V následujícím sdělení se budeme věnovat některým atributům a parametrům důležitým z uživatelského hlediska, které byste měli mít na zřeteli při výběru nové zubní soupravy pro vaši další praxi.

advertisement
IDS 2019: Přední celosvětový veletrh dentálního průmyslu potvrzuje svoji výjimečnou pozici

March 27, 2019 | Business | Events | News

Opět vynikající výsledky – ještě více zemí světa a vyšší kvalita co se týče nabídky i poptávky

Ke zdravé ústní dutině s [BE YOU.]

September 25, 2018 | Advertorial | Business

Většina z nás ví, že správné čištění zubů zubní pastou s obsahem fluoridu je prvním krokem k trvale zdravým zubům a dásním. Přesto však infekce ústní dutiny související s biofilmem, jako jsou zubní kazy a paradentóza, patří mezi nejčastější zdravotní problémy. V poslední době přitahuje pozornost další faktor, jenž pomáhá předcházet těmto onemocněním: enzymy, které jsou přirozeně obsaženy ve slinách a které hrají nedílnou úlohu v procesu ochrany a obnovy ústní dutiny. Použitím glukózooxidázy pro zdravou ústní floru pomáhá nová zubní pasta značky CURAPROX udržovat optimální rovnováhu v ústech.

Výsledek Dohodovacího řízení o úhradách zdravotní péče pro rok 2019

June 12, 2018 | Business | News

Koalice soukromých lékařů (KSL) vítá, že i v segmentech lůžkové péče došlo v dohodovacím řízení pro rok 2019 k dohodě, stejně jako v ostatních segmentech a nebude se tedy opakovat situace z let 2016 až 2018, kdy nemocnice získaly téměř všechny finanční prostředky, které přicházely do systému navíc, což poškodilo ostatní zdravotnická zařízení, zejména poskytovatele ambulantní zdravotní péče.

advertisement
Business na pláži: síť DTI se setkala v Bulharsku

June 11, 2018 | Business | Events | News

SOZOPOL, Bulharsko: Klíčem k úspěšnému setkání je zkombinovat práci a potěšení, jak nedávno zakusili členové sítě Dental Tribune International (DTI). Setkání pořádal bulharský tým Dental Tribune, který pozval kolegy ze zemí celého světa na burgaskou pláž v Sozopolu. Akce pořádaná každým rokem má za cíl informovat 31 mezinárodních vydavatelů o nejnovějším vývoji projektů v oblasti podnikání a obchodu.

Anna Salat – případová studie bělení zubů

January 11, 2018 | Business | News

Ukázka z Kompletní průvodce profesionálním bělením zubů

Digitální průmyslová revoluce aneb co předcházelo prvnímu českému vydání časopisu Digital

January 3, 2018 | Business | News

Ze současného „akademického“ pohledu prodělala lidská civilizace tři průmyslové revoluce, a právě žijeme ve čtvrté. První revolucí byl nástup parních strojů a všeobecná industrializace. Druhou revoluci pak zjednodušeně řečeno „zapříčinil“ vynález elektřiny a spalovacích motorů. Dalo by se říci, že v dentálním světě vrcholí 3. průmyslová revoluce, za jejíž zrod je považován rok 1969. Pro toto období je charakteristický příchod mikroprocesorů a využití počítačů. Objevily se první elektronicky řízené stroje a došlo k digitalizaci výroby. Byl započat vývoj nových progresivních materiálů a výrobních postupů, jako aditivní technologie – 3D tisk, rapid prototyping apod. Obecně však již od roku 2011 žijeme v období 4. průmyslové revoluce – charakterizují ji kyberneticko-fyzikální systémy, které komplexně přebírají činnosti dosud vykonávané lidmi (plně autonomní samočinné továrny apod.). Jak víme a zažíváme, tyto revoluce přinesly technologie, které nyní zásadně mění náš obor. Přibližme si některé z nich:

advertisement
Společenské sympozium s partnery z 21 různých zemí

July 18, 2017 | Business

VOCO sdružuje zubní lékaře z celého světa

Společnost Henry Schein uspořádala ve Studánce konferenci „Nové trendy ve stomatologii“

May 12, 2017 | Business

Brno – Distributor stomatologických produktů, společnost Henry Schein, nabízí klinické inovace nezbytné pro špičkovou péči o pacienty. Jako součást závazku poskytovat komplexní řešení uspořádala společnost Henry Schein Dental s podporou společnosti Ivoclar Vivadent druhý ročník konference „Nové trendy ve stomatologii“ pro dentální odborníky. Konference se konala 7. a 8. dubna 2017 v hotelu Studánka u Rychnova nad Kněžnou.

S ConnectDental do budoucnosti digitální stomatologie

February 24, 2015 | Business

Henry Schein uvádí na trh v České republice komplexní řešení pro digitalizaci stomatologie, které se zaměřuje na průběh práce mezi praxí a laboratoří.

Google: Jak se v roce 2015 dostat ve vyhledávači na první stránku

February 6, 2015 | Business

Svatým grálem pro jakoukoli organizaci provozující online marketing je zobrazovat se na první straně ve výsledcích hledání na Google. Představte si, kolik pacientů byste získali. Chtěli byste tohoto dosáhnout, aniž byste utratili tisíce korun? Je to možné, pokud máte čas a snížíte online konkurenci prostřednictvím služeb Google+.

advertisement
Amann Girrbach spouští na svém webu odpočítávání pro zkrácení času zbývajícího do konání výstavy IDS 2015

February 2, 2015 | Business

S mottem „The Original Inhouse Movement“ spouští firma Amann Girrbach 19. ledna 2015 vlastní odpočítávání do konání IDS.

Severští mistři stomatologie

November 25, 2011 | Business

HELSINKI, Finsko / LEIPZIG, Německo: Být sociálně odpovědnou firmou s jasnou vizí je jedna věc. Být více než 40 let na špičce trhu je věc jiná. Finský výrobce produktů pro stomatologii, zdá se spadá do obou kategorií.

Přechod analogového dentálního světa na svět digitální – úspěšný příběh 3Shape pokračuje

June 8, 2011 | Business

U příležitosti Scandefa, hlavního dentálního veletrhu ve skandinávii, nedávno DTI navštívil ústředí 3Shape v centru Kodaně, aby se dozvěděl více o nových produktech této společnosti a jejích plánech do budoucna. Historická budova hned vedle náměstí Kongens Nytorv a divadla Royal Danish Theatre má světlé a vzdušné místnosti – ideální prostředí pro mladou, nadšenou a ambiciózní organizaci, která se zaměřila na vývoj nejlepších technologických řešení v 3D skenování a CAD/CAM.

© 2021 - All rights reserved - Dental Tribune International