Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Sonic Black Whitening II od megasmile

By Dental Tribune International
April 01, 2020

Co se týče zubních kartáčků, jsou spotřebitelé a zubní lékaři vystaveni tak obrovskému výběru a neustále novým produktům, které se dostávají na trh, že je obtížné sledovat jejich vývoj. Jaký je nejlepší prodávaný zubní kartáček? Jaká je v současné době nejpokročilejší technologie? Který zubní kartáček stojí za to doporučit pacientům, kteří chtějí zlepšit své orální zdraví? Mohou vám napovědět níže uvedené informace o moderním sonickém kartáčku Sonic Black Whitening II.

Co je v balení?

Zubní kartáček Sonic Black Whitening II je dodáván s tělem kartáčku a hlavicí. V samostatném balení je další hlavice a nabíječka s napájecím napětím 100–240 V, kterou lze kartáček dobíjet buď prostřednictvím standardní elektrické zásuvky nebo USB konektoru. Součástí balení je také uživatelská příručka vněkolika jazycích.

Design a funkčnost

Zubní kartáček Sonic Black Whitening II, který již získal šest mezinárodních ocenění, je navržen tak, aby byl vizuálně atraktivní a výjimečný. Je k dostání ve čtyřech matných barvách, které odrážejí různé typy osobnosti uživatelů: Elektrická žlutá je pro kosmopolity, mořská modrá pro optimisty, šokující růžová pro rebely a inkoustově černá pro puristy.

Spolu se čtyřmi režimy čištění (citlivé, intenzivní, hluboké čištění a leštění) má kartáček Sonic Black Whitening II černé štětičky, které obsahují mikročástice aktivního uhlí, což napomáhá účinnému čištění.

Jediným stisknutím hlavního vypínače on/off je možno snadno změnit režim, aniž by se musel kartáček vypínat, díky čemuž lze pohodlně zvolit režim, který vám vyhovuje. Na samotném kartáčku informují čtyři LED kontrolky o používaném režimu a úrovni nabití.

Další funkcí Sonic Black Whitening II je cestovní zámek. Pro aktivaci a deaktivaci zámku stačí stisknout a podržet po dobu 3 sekund tlačítko hlavního vypínače on/off.

Klinické důkazy

Na výkon tohoto zubního kartáčku se zaměřily hned dvě nezávislé studie. První studie byla provedena na univerzitě Witten/Herdecke v Německu a porovnávala účinek čištění Sonic Black Whitening II na povrchu zubů i v mezizubních prostorách ve srovnání s jinými sonickými zubními kartáčky na trhu. Druhá studie provedená Basilejskou univerzitou ve Švýcarsku zkoumala, jak účinně čistí čtyři různé sonické zubní kartáčky, včetně Sonic Black Whitening II, pro štětinky obtížně dosažitelné oblasti zubů. Výsledky obou studií naznačují, že zubní kartáček Sonic Black Whitening II předčil všechny své konkurenty.

Shrnutí

Pokud jde o vnější design a styl tohoto zubního kartáčku, není co vytknout – díky čtyřem různým barvám je oproti klasické bílé, typické pro ostatní kartáčky, hravou změnou. Samotný kartáček je poněkud hlučnější s poměrně intenzivním vibračním pohybem a nelze jej připojit k externímu zařízení, jako je telefon, za účelem pomoci při procesu čištění, což může být pro někoho problém. Nicméně, pokud pacient hledá účinné čištění, které se zaměřuje na čištění samotné, pak může být tento kartáček perfektní volbou.

 

Zaujala vás ukázka článku?

Další články můžete prostudovat v příslušném vydání časopisu Prevention CZ/SK 1/2020
stáhněte jej ve formátu PDF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International