Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Kolegyně v nouzi aneb Silvie se uzdravuje – děkujeme všem za podporu!

By redakce časopisu StomaTeam
April 17, 2016

Dne 25. 8. 2015 se redakce časopisu StomaTeam prostřednictvím svých internetových stránek a Facebooku obrátila na odbornou veřejnost s prosbou o kolegiální pomoc jedné z vás.

Zubní technička Silvie Vrbicová se ocitla ve velmi svízelné situaci po těžké nehodě: 8. 6. 2015 při přecházení kolejí na přechodu pro pěší jí srazil vlak. Byla převezena na ARO s četnými těžkými poraněními a udržována v umělém spánku. Silvie se tedy dlouhodobě nemohla jakkoliv starat o plnění svých finančních závazků a po probuzení z umělého spánku a návratu do reality všedního dne ji čekaly nemalé finanční problémy. Naštěstí má Silvie dobré přátele a naše redakce obdržela od její kamarádky informaci o Silviině situaci s prosbou, zda bychom nemohli nějak pomoci. Ve spolupráci s Charitou Zlín (děkujeme Ing. Pavle Romaňákové za obstarání veškeré administrativy pro sbírku) jsme tedy co nejrychleji zřídili sbírkový účet a požádali vás, příznivce časopisu StomaTeam a celou odbornou veřejnost, o jakýkoliv finanční dar, aby Silvie nepřišla o vše, co si dosud svou prací vybudovala.

Na účet zřízený k Silviině pomoci bylo vybráno téměř 100 000 Kč! Velké poděkování patří všem, kteří dle svých možností přispěli.

Děkuji všem, kteří se podíleli na sbírce finančně, i těm, kteří věnovali svůj čas a energii k jejímu uskutečnění. Obzvláště kolegyni zubní techničce Soně Vojáčkové, která celou akci iniciovala. Stejně tak děkuji všem, kteří mi věnovali byť jen myšlenku a pozitivní energii. V neposlední řadě i lékařům a sestrám v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně, kteří mě dali dohromady. Moc si toho cením.

Přes všechny černé scénáře, kterými lékaři připravovali mé blízké na nejhorší, jsem nyní na dobré cestě se úplně uzdravit a fungovat stejně jako před nehodou. Po dlouhém ležení v posteli bez možnosti pohybu, kvůli zlomeninám, jsem se mohla postupně posadit, postavit a začít se učit znovu chodit. Byl to skvělý pocit postavit se po dvou měsících na své vlastní nohy. Nejdříve za pomoci chodítka a poté s francouzskými holemi.

5 měsíců po nehodě jsem se zase zapojila do pracovního procesu. Začátek nebyl úplně snadný, delší chůze i sezení na židli bolelo a i ruce se zase musely naučit to, co by měly umět. Takže znovu musím poděkovat lékařům za jejich trpělivost a nepřetržitou spolupráci.

Musím přiznat, že se mi změnily životní hodnoty: více si cením lidí, které mám kolem sebe a myslím, že i můj syn přišel na to, že mít mámu není trvalá a automatická věc.

Ještě jednou děkuji, Silvie Vrbicová

 

Firma Heraeus Kulzer přispěla na sbírku pro Silvii Vrbicovou
Firma Heraeus věnovala materiál Signum Ceramis v hodnotě 2.555 Kč do Facebookové aukce, kterou vydražila paní Ivana Fejtlová-Veselá. Tentýž materiál + školení zdarma věnovala firma přímo Silvii. Děkujeme.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International