Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Hloubková obnova skloviny – zmírnění citlivosti zubu již po 1. použití, klinicky prokázáno

By PR, BELdental
April 01, 2020

INNOVA: V klinické praxi se často setkáváme se zvýšenou citlivostí zubů a jedná se o jedno z nejčetnějších nekariézních onemocnění postihujících tvrdé zubní tkáně. Důvody nadměrné citlivosti zubů jsou dány dvěma faktory: obnažení dentinových kanálků vlivem eroze skloviny a ustupující dásňová linie. Existuje několik mechanismů účinku, díky nimž umí různé produkty citlivost zubů zmírnit, ale pouze látky, které posilují sklovinu a utěsní dentinové kanálky, mohou problém skutečně vyřešit, a nikoliv jej pouze zakrýt. Jedním z nejúčinnějších prostředků přesně s tímto mechanismem účinku je amorfní hydroxyapatit vápenatý, který se v současné době jako jediný používá v některých produktech pro orální hygienu.

Produkty a složky

SPLAT představuje revoluční produktovou řadu INNOVA vyvinutou speciálně pro hluboké výplně ve sklovině a zmírnění citlivosti dentinu. U produktů INNOVA je klinicky prokázáno, že zmírňuje citlivost již po prvním použití.

Na rozdíl od látek, které dočasně blokují citlivé nervy a problém tak pouze zakryjí, INNOVA účinně a okamžitě léčí všechny příčiny vysoké citlivosti zubů a poskytuje dlouhodobou úlevu.

  • Biologicky kompatibilní amorfní hydroxyapatit vápenatý ve vysoké koncentraci (2,25 %) přilne ke sklovině a zapečetí dentinové kanálky. Protože dojde k normalizaci pH, ionty vápníku a fosfátu se díky tkáňovým proteinům usadí v demineralizovaných oblastech skloviny.
  • Systém inovativního enzymu bělícího sklovinu WhiTanine, patentovaného v 11 zemích světa, obsahuje enzym tanázu, který bezpečně a účinně rozkládá zabarvený plak (především skvrny od čaje, kávy, tabáku a ovoce).
  • Vysokomolekulární složka Polydon odstraňuje povrchové skvrny navázáním velkého množství organických i anorganických látek způsobujících diskolorace.
  • Výtažek z jadérek hroznového vína zabraňuje tvorbě kariogenních bakterií a ukládání plaku. Biosol proniká do bakteriálního biofilmu a rozkládá jej zevnitř, aniž by narušil mikroflóru dutiny ústní.
  • Thymol, eukalyptol a anethol jsou účinné antioxidanty udržující zdravé dásně.

Produktová řada

Pro maximální účinnost doporučujeme používat INNOVA denně, coby komplexní systém léčby zahrnující:

  • 3 zubní pasty obnovující sklovinu (intenzivní obnova zubní skloviny, šetrné bělení, regenerace skloviny a ochrana dásní).
  • Suspenze „Tekutá sklovina“. Tato suspenze je speciální produkt pro orální hygienu, který posiluje sklovinu a udržuje obnovující účinek.
  • Jemné zubní kartáčky obsahující ionty stříbra.

Výzkum

Odborníci výrobce se spojili s vědci První Pavlovovy státní lékařské univerzity v Petrohradě, aby provedli studie zubních past obsahujících velká množství (více než 2 %) nanočástic amorfního hydroxyapatitu vápenatého za použití elektronové mikroskopie. Studie ukázala, že jeho dostatečně malé částice v zubní pastě snadno proniknou do obnažených dentinových kanálků, které mají průměr mezi 4 a 7,5 µm. Obr. 1a zobrazuje průřez dentinovým kanálkem, v němž jsou vnitřní prostory prázdné. Po jednom použití zubní pasty INNOVA (obr. 1b) je zřejmé, že je prostor uvnitř kanálků zapečetěn. Je pozoruhodné, že používání zubní pasty INNOVA SENSITIVE po dobu 6 týdnů snížilo propustnost skloviny, obnovilo povrch skloviny a v průměru zredukovalo stížnosti na hypersenzitivitu zubů (podle Schiffovy stupnice) jak na tepelné (o 88–98 %) tak i dotykové (o 90–100 %) podněty.

 

Zaujala vás ukázka článku?

Další články můžete prostudovat v příslušném vydání časopisu Prevention CZ/SK 1/2020
stáhněte jej ve formátu PDF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International