Dental Tribune Czech Republic & Slovakia

Estetika je budoucnost ortodoncie

By Dwight Frey, D.D.S., M.S.
March 14, 2019

Estetika je budoucnost ortodoncie! Jako odborníci, kteří jsou experty na nápravu odchylek pozice zubů, se musíme naučit a pochopit, jak se naše role ve stomatologii změnila. Veřejnost a kolegové od nás nyní očekávají více, než jen rovné zuby a korekci skusu. Léčíme úsměvy, ale umíme vytvořit skutečně perfektní úsměv? Nebo jen rovnáme zuby? Věřím, že je povinností všech, kteří si své profese váží, zlepšovat své schopnosti a zvyšovat úroveň péče, abychom pacientům poskytli to, na čem jim skutečně nejvíc záleží – perfektní estetiku úsměvu!

Systém Pitts 21 spolu s Pitts protokolem nastavují standardy pro reálnou 3D kontrolu. Nyní máme poprvé příležitost doopravdy designovat trojrozměrný úsměv. SAP (Smile Arc Protection) a modifikované SAP umístění zámků nám umožňují výrazně zlepšit expozici řezáků v úsměvu našich pacientů.

Můžeme simultánně a účinně měnit vertikální, transverzální i anterio-posteriorní parametry od samého začátku léčby. Tato úroveň kontroly dovoluje ortodontistům nejen rovnat zuby a upravit skus, ale i zlepšit polohu zubů vzhledem k obličeji a úsměvu.

Spolu s TAD nám tyto aparáty a techniky poskytují úroveň kontroly, kterou jsme nikdy předtím v ortodoncii neměli. Věřím, že vstupujeme do nového zlatého věku ortodoncie, poháněného revolucí v estetice. Dosažení perfektní estetiky však vyžaduje, abychom se jako skupina naučili novým dovednostem. Schopnost vytvářet optimální zubní proporce pomocí kompozitních dostaveb a možnost dosáhnout symetrie zubů a měkkých tkání rekonstrukcemi jsou nezbytné pro vytvoření bezchybné estetiky.

Zaujala vás ukázka článku?

Celý článek můžete prostudovat v příslušném vydání časopisu Ortho CZ/SK 1/2019
stáhněte jej ve formátu PDF

 

Dwight Frey, D.D.S., M.S.

Comments are closed here.

© 2020 - All rights reserved - Dental Tribune International