Čtyři dny endodoncie – ROOTS SUMMIT navazuje na svoji tradici v Praze

Search Dental Tribune

Čtyři dny endodoncie – ROOTS SUMMIT navazuje na svoji tradici v Praze

ROOTS SUMMIT pořádaný ve spolupráci s Dental Tribune International se bude konat v hlavním městě České republiky, známém jako stověžatá Praha. (Fotografie: Yitz Fisch/Shutterstock)
Franziska Beier, Dental Tribune International

Franziska Beier, Dental Tribune International

St. 23 března 2022

uložit

PRAHA, Česká republika: V roce 2020 byla konference zrušena kvůli pandemii COVID-19 a v roce 2021 se konala ve virtuální podobě. Nyní jsou organizátoři ROOTS SUMMIT nadšeni, že se toto setkání endodontistů bude konat fyzicky, a to od 26. do 29. května 2022 v Cubex Cetru Praha. Registrace již je otevřená a účastníci se mohou těšit na výjimečný vědecký program a spoustu zábavy.

„V tuto chvíli svět více než kdy jindy potřebuje více toho, co ROOTS SUMMIT představuje a čím je: mezinárodní shromáždění odborníků, kteří se zajímají o to, jak ulevit od bolesti a hojit infekce u pacientů, o sdílení kazuistik a vědeckých objevů,“ řekl Dental Tribune International (DTI) spolupředseda ROOTS SUMMIT, Stephen Jones.

A dodal: „Po dvouletém odkladu kvůli pandemii COVID-19 jsme nadšeni, že se můžeme připravovat na květen.“

Účastníci se mohou těšit na pestrý a bohatý program s celodenními praktickými kurzy, na tři dny přednášek, prezentací abstraktů a posterů, i na společenská setkání. Navíc bude na místě 40 vystavovatelů vystavovat svá endodontická řešení, která si budou moci účastníci vyzkoušet.

Mezi přednášejícími jsou nadšení odborníci, jako například dr. Jenner Argueta (Guatemala), dr. Gianluca Plotino (Itálie), dr. Stephen Buchanan (USA), dr. Daniel Černý (Česká republika), dr. Roberto Cristian Cristescu (Rumunsko) a dr. Catherine Ricci (Francie). Při svých praktických workshopech a přednáškách se budou zabývat minimálně invazivní endodoncií, managementem složitých klinických případů s pomocí 3D zvětšení, endodontickou mikrochirurgií, jak rozhodovat o tom, zda velké léze ošetřit endodonticky nebo chirurgicky, a mnohým dalším.

Do Cubex Centrum Praha se lze snadno dostat veřejnou dopravou. (Fotografie: Cubex Centrum Praha)

Cubex Centrum Praha bylo otevřeno teprve nedávno, v roce 2018, a jedná se o velice moderní komplex vybavený nejnovějšími technologiemi. Jones uvedl: „Jde o krásné prostory vybavené několika velkoplošnými obrazovkami. Na těchto obrazovkách se budou o přestávkách promítat naše posterové prezentace. Na předchozích setkáních zaujalo několik našich přednášejících prezentacemi svých kazuistik. Tyto prezentace, které proběhnou na závěr hlavního programu v pátek a v sobotu, si rozhodně nenechte ujít.“

ROOTS SUMMIT je také společenskou událostí. Účastníci budou mít možnost setkání se svými kolegy, přednášejícími a vystavovateli již během uvítací recepce v pátek večer a pak na SUMMIT Party v sobotu večer, kdy se „celá rodina ROOTS“ sejde, aby si užila hudební produkci a kulinářské lahůdky.

Kromě těchto zajímavostí nabízí akce účastníkům pobyt v historickém evropském hlavním městě s celou řadou turistických zajímavostí. „Praha je překrásné město, které je jednou z nejvyhledávanějších turistických lokalit a květen je zde nejkrásnější částí roku, kdy vše kvete!“ řekl v rozhovoru s DTI jeden z přednášejících ROOTS, dr. Černý.

Když jsme se zeptali na tři důvody, proč by se měl každý, kdo se zajímá nebo zabývá endodoncií letošního ROOTS SUMMIT zúčastnit, odpověděl přednášející dr. Plotino: „Jedná se o jednu z nejvýznamnějších endodontických událostí letošního roku, jednu z prvních, která se po dlouhé době koná fyzicky a má velké vědecké, kulturní a sociální renomé. Neměli byste si ji nechat ujít!“

Na dotaz, jaké jsou tři hlavní věci, které si s touto akcí spojuje, dr. Buchanan v rozhovoru odvětil: „Podnětná, dobrá investice s návratností a opravdová zábava“.

Ohlédnutí za začátky

ROOTS SUMMIT původně vznikl na konci 90. let jako seznam e-mailových adres skupiny nadšenců pro endodoncii. Po vytvoření specializované skupiny na Facebooku se počet členů postupně zvyšoval a v současné době čítá téměř 30 000 lékařů ze 100 zemí světa. Dnes je ROOTS SUMMMIT celosvětovým diskuzním fórem pro odborníky na endodoncii.

Opatření proti koronaviru

Pro cestu do Prahy se účastníkům doporučuje mít u sebe platné potvrzení o očkování proti SARS-CoV-2 nebo o jeho prodělání. V současné době musí všichni návštěvníci vyplnit formulář pro registraci cestujících. Informace týkající se omezení cestování do České republiky jsou k dispozici na www.visitczechrepublic.com. Organizátoři doporučují všem účastníkům, aby před svou návštěvou pečlivě sledovali situaci ohledně COVID-19, neboť lze očekávat aktualizace. ROOTS SUMMIT se bude řídit nařízeními, která budou platná v České republice v době konání.

Za účast na přednáškách a praktických kurzech mohou účastníci získat kredity za další vzdělávání. Více informací o programu, dopravě, ubytování atd. naleznete na webových stránkách ROOTS SUMMIT. Novinky budou pravidelně zveřejňovány také na stránce akce na Facebooku.

Endodoncie Roots summit

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

advertisement
advertisement